Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Zeratul  (Okunma sayısı 7256 defa)

Karakterler

Zeratul

Zaratul Atalarının Binlerce yıllık Protoss dünyası olan Aiur'den sürgün edilmiş karanlık bir Tapınak Şovelyesi ve ünlü psionik savaşcı / katildir.

Tapınak şovelyesi Zerg tehditlerine karşı baş rahip kıdemini elinde tuttu ve Protoss ırkını en iyi şekilde hayatta kalmasını sağladı.


Çok uzak yıldızlar ve karanlık arasında seyahat ettim. Negatif güneşlerin doğuşunu izledim ve tüm gerçekliğe tanıklık ettim.


Char'da buluştuklarında Zeratul, Cellat Tassadarın ön yargılarının üstesinden gelip Aiur Protoss ve Dark Templar arasında sorunları düzeltmiştir. Yenilmezlik (immortality) konusunu düşünen Zeratul olmasına rağmen ilk Zerg'i öldüren kişide kendisidir. Tassadarla Baskıcı Conclave hükümdarlığını deviren ve Protoss ırkının tekrar Auir e döndürüp Protoss ırkını ayıran ve koparan yine Zeratul'dur. Shakuras dünyasında Dark Templar isyancılarına takiben Protossların Xel'naga tapınağını akıncılardan temizleyen Zeratul, Khalis ve Uraj Kristallerinin kurtarılmasına yardım etmiştir ve sonrasında Aiur Protosslarını yok etmekle tehdit ettiğinde Zeratul Ulrezaj planlarının olmasını engellemiştir.


Ama Zeratul bir çok sorununda çaresine bakmıştır. Zasz düşüncesinin yok edilmesi esnasında Zeratul, Overmind ile bağlantı kurmuş ve Overmind'ın düşüncesinden biri olan gezegeni yok etme planlarını bir anda görmüştür. Ayrıca Zeratul, Queen of Blades tarafından manipüle edilip ihanete uğrayarak Kerrigan'ın yok ettiği Zerg'lerden kalan düşünceleri, Overmind'ın ölümünden sonra kontrol altına almıştır.


Planlarının bir kısmında Queen of Blades, Reis Raszagal'ın Protos düşüncelerini kontrol altına almıştır. Zeratul sonrasında Raszagal'ı kurtarmış ama Kerrigan'ı geri döndürülemez bir halde bulmuştur. Üzülerek de olsa Raszagal'ın canını Queen of Blades için almıştır. Raszagal Zeratul'a teşekkür edip onu Dark Templer'ların lideri ilan etmiştir. Zeratul için bu çok büyük bir onurdur ve onun ruhu dahi bu deneyimden çekinmiştir.


Zerglerin Lideri (Kerrigan) hakkında iyi konuşuldu. Ama biz sizleri gölgelerin içinden de vururuz. Bizim ışıkta duracak kadar cesaretten yoksun olduğumuzu düşünmeyin.


O andan itibaren Zeratul kendini bir işe adamıştır: Queen Of Blades'in ihanetinden kurtulan Protosslarla irtibat kurmaya. Protossların aydan gelen belirsiz gücünü takip etmiş, Shakarus'ın yaptığı gelecek planlarına umut bağlamıştır. Liderlerin yerine, nasıl olduysa Queen Of Blades'in ajanı "the enigmatic Samir Duran" Protoss ve Zerg birleşimi canlıların oluşumuna müdahele etmiştir. Aynı zamanda Zeratul, Duran'ın sadece birini alabildiği bu tesisi yok etmiştir. Duran aynı zamanda Millennia ve Queen of Blades'e hizmet etmeyenlerin isimlerini ortaya çıkarmıştır ama sonrasında yüksek gücü (far greater power) tercih etmiştir. Zeratul gördükleri karşısında Duran'ı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmayı tercih etmiştir. Zeratul Duran'ın nasıl bir karanlık gelecek üzerine çalıştığı konusunda cevaplar aramaya devam etmiştir...Konu : 27.05.2013 | 18:08
Son Düzenleme: 30.05.2013 | 00:17 Gönderen: Parabola
Etiketler:
dullunger 29.05.2013 | 12:34

Merhabalar,

Bu çevirileri ya da yazımları kim yapmış bilmiyorum ama,

'Ama Zeratul bir çok sorununda çağresine bakmıştır'

şeklinde bir Türkçe kabul edilemez. Protoss'un da Protos olarak yazılması, ve bunun gibi bir sürü makalede bir sürü sorun... Birileri bunu gönüllü yaptı ise, düzeltilsin. Para verildi ise dava açılsın. Çok çirkin duruyor.

Ben de yapabilirim isterseniz.

Midnite 29.05.2013 | 14:48

Merhabalar @dullunger ;

Çeviriler tamamen site gibi gönüllü arkadaşlarda oluştuğu için yazım hataları hatta çevirilerin anlamsızlığı veya yanlışları olabilir.%100 Türkçe çeviri zaten olacağını sanmıyoruz.

Eğer bize yardım etmek isterseniz çeviri veya yazım hataları düzenlemeleri bana PM (kişisel ileti) atabilirsiniz.

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.