Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Matt Horner  (Okunma sayısı 23556 defa)

Karakterler

MATT HORNER

Tyrador IX’te küçük bir tüccarın ikinci oğlu olan Matt Horner, sıkıcı ve güvenli hayatından daha ilginç şeyleri arzulayarak büyüdü. O şeyleri ise kötü bir imparatorluk ve o imparatorluğun düşüşünü gerçekleştirebilecek kadar cesur erkek ve kadınlar hakkında bahseden bir tacirin hikâyelerinde buldu. Tacir, Sons of Korhal’ın bir üyesiydi ve aktif olarak yeni üyeler topluyordu. Matt kusursuz bir hedef olduğunu kanıtladı: genç, akıllı, idealistti, ve sıkılmıştı.

Sons of Korhal, Matt’i bir üye olarak kabul etti ve onu, pilot olarak üstünlük kazandığı Konfederasyon filosunda askeri eğitim almaya teşvik etti. Onur nişanlarıyla mezun olduktan sonra Konfederasyondan ayrıldı ve Sons of Korhal’a tam zamanlı olarak katıldı. Mar Sara’nın düştüğü sıralarda, Matt, abluka koşusuna uygun hâle dönüştürülen bir ticaret gemisi olan Cormorant’ta birinci subaydı.


Cormorant, Sons of Korhal için yıldız sistemleri arasında erzak ve asker taşırken Konfederasyon devriyelerini atlatarak birçok başarıyı kutladı, bu da Matt’e zeki ve güvenilir kumandan muavini ününü kazandırdı. Mar Sara’da Cormorant, Konfederasyonun terk etmesinden sonra koloninin tahliyesinde yardım için kullanıldı. Matt, Mengsk’in en yeni üyesi Jim Raynor ile çalışmak için atanmıştı ve çok geçmeden eski mareşalin cesaret ve sadakatine hayran kalmıştı.


Matt hiçbir zaman masumların işkence edilmesi ve öldürülmesini onaylamamıştı; tabii ki, en başta onu Sons of Korhal’a getiren prensipleriydi. Mengsk’in zergleri kasten Tarsonis nüfusu üstüne saldığını öğrendiğinde iğrenmişti. O’nun için devrim Sons of Korhal, otokratik Konfederasyonu, zalim Mengsk ile yer değiştirdiğinde başlamıştı ve yapılacak daha çok şey vardı. Eski mareşal, Mengsk’i temelli olarak terk ettikten sonra Raynor’a katılan ilk kişilerden biriydi.


Raynor’s Raiders, Dylarian tersanelerinde Mengsk’in sancak gemisi olan Hyperion’u ele geçirdiğinde geminin yönetimini Matt’e vermek en mantıklı seçimdi. Bunu takip eden yıllarda, onun tanınan kaptanı olarak yükselip Raiders’ın küçük filosunun ve Raynor’’ın savaşlarının birçoğunun askeri yönden kontrolünü ele aldı. Hâlâ kararlı bir şekilde evreni daha iyi bir yer haline getirmeye inanıyor ve genelde Raiders’a, kişisel olarak da Raynor’a şiddetle sadık. Vasat bir savaşçı olmasına rağmen mükemmel bir gemi pilotu ve iyi bir yıldız gemisi taktisyenidir.


Terran Dominyonuna karşı olan devrimin ideallerini hayatta tutmak zor bir yol oldu: Mengsk usta bir propagandacı ve görünürde tüm kartları elinde tutuyor. Yıllar boyunca Matt tecrübeleriyle katılaştı, fakat idealleri ve azmi karartılmamış haliyle kaldı. Matt hâlâ, Raynor’ın bazı şüpheleri mürettebatına yayılsada, Raynor’a ve devrimin kendisine inanıyor. Matt işleri yolunda tutmak için yıllar boyunca çok çabaladı, Raynor’ın doğuştan gelen kahramanlığına her zaman olan inancı yeryüzüne tekrar çıkacak ve bir gün asileri zafere yönlendirecek.Konu : 26.06.2013 | 18:29
Son Düzenleme: 26.06.2013 | 19:39 Gönderen: Ares
Etiketler:
Midnite 26.06.2013 | 20:38

bu adamda kendimi görüyorum yahu ^^

Parabola 30.06.2013 | 04:54

Güzel çalışma olmuş sağolun

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.