Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Char  (Okunma sayısı 5488 defa)

Volkanik bir gezegen olan Char, Köprülü Sektör’de Zerg ana operasyon üssüdür. Gezegenin haşin yerşekilleri, milyonlarca saldırgan zergi içinde barındıran ve gezegenin her yerindeki kovanları birbirine bağlayan labirent biçimindeki tünelleriyle delik deşik olmuştur.

Char, eskiden Konfederasyon’un 13 ana gezegeninden biriyken şuanda adı en çok bilinen Zerg gezegenlerinden birine çıkmıştır. Gezegen, uzak bir noktada konuşlanmasına rağmen ana gezegenlerden biri olarak kabul gördü, çünkü Konfederasyon tarafından yerleşilen orijinal gezegenlerden biriydi. Keşfedilmesinin ardından yüzeyi kalın bir kül tabakasıyla kaplanmış ve aslında pek de misafirperver olmayan bir gezegen olduğu ortaya çıktı. Küllerden yayılan kokular ve gazlar atmosferi kirletmekteydi. Daha sonra zararlı çevre koşulları Char’ın ekseninde dönen bir yıldızın yaydığı kozmik ışınlarla daha da sert bir hal aldı. Char, elips şeklindeki ekseni sebebiyle aynı anda çok fazla güneşe maruz kalıp lav okyanuslarına sahip olabilmekte ve gezegenin diğer tarafında da ani soğumalarla okyanuslarda her defasında farklı geçici kül adacıkları oluşabilmekteydi.

Tüm bu cehennemvari durumlarına rağmen Char yine de gittikçe büyüyen Konfederasyon ekonomisini besleyebilmek için Konfederasyon tarafından yerleşildi. Çünkü Char zengin ağır metal kaynaklarına yataklık ediyordu. Bu sebeple Konfederasyon ve Morialı bağımsız madenciler arasında sürekli olarak sürtüşmelere ve kimi zaman da daha sertlerine sahne oldu.

Bu sürtüşmeler artık bariz bir savaş halini aldıktan sonra Klan Savaşları’nın en acı sahneleri burada yaşandı. Zaten radyasyon kaynayan gezegen, her iki tarafın da nükleer silahlar kullanması sebebiyle kat kat zırh giymiş askerler için bile ölümcül sonuçlara sebebiyet verdi.

Savaş sonucunda Konfederasyon’un elinde sadece bir kaç maden sahası kalmıştı. Tüm personel yörüngeye oturtulmuş “Char Aleph” denilen bir platformda yaşıyordu. 10 yıl sonrasında yaşanan zerg istilası ile Char kısa sürede Zerg sürülerince istila edilip bir zerg gezegeni yapıldı ve derhal bir Ana Kovan’a dönüştürüldü. Öyleki tüneller derhal yüzeyin % 40’ı kadar altına bile genişledi. Char Aleph de bu istiladan nasibini aldı.

Zerglerin neden Char’ı ele geçirdiği hakkındaki tartışmalar uzun süreler boyunca devam etti. Çünkü Char’da Zerglerin sömürüp tüketebileceği yaşam formları yoktu. Her yer sadece kül ve lavdı. Ortaya atılan birkaç iddiadan en mantıklıları şunlardı: Char jeopolitik önemi sebebiyle birçok Terran ve Protoss dünyasına kısa sürede ulaşım imkanı sağlıyordu; diğer bir iddia ise, yüksek sıcaklıkta Zerglerin daha çabuk mutasyona uğradığı idi.

Zerg tarafından istila edilme nedeni ne olursa olsun, Char istiladan beri birçok savaşın merkezinde yer aldı. Terran ve Protoss’lar çeşitli sızma operasyonları gerçekleştirdiler ve bunlarda değişik derecelerde başarılar da elde ettiler. Ayrıca Queen of Blades burayı ve buradaki zergleri kontrol eden cerebrate’leri yenerek tekrar tüm zerglerin başına geçti. 4 yıl önce de üç adet donanma Queen of Blades’le karşılaştıktan sonra ölümleriyle tanıştılar. Bu donanmalar Terran Dominyonu, Protoss Armadası ve Birleşik Yeryüzü Yönetimi’nin keşif donanması idi. O zamandan beridir Zergler sessiz kaldılar ve kısa sürede ele geçirdikleri bu gezegeni elinde tutmalarından dolayı memnundular.

Gezegen Verileri

  • Nüfus: 10 Milyardan fazla Zerg
  • Bağlılık: Swarm-Zerg
  • ÇAP/ÇEKİM KUVVETİ: 10.521 km / 0,91 standard
  • EKSEN EĞİMİ/ İKLİM: 4.1 derece, /- 48 Centigrade (average, peaks of 800C ), very low humidity
  • COĞRAFYA/ANA YERLEŞİMLER: 52 volkanik göl, tamamı volaknik 18 dağ zinciri, 38 lav gölü, 5 lav denizi, tahimini 150 zerg kovanı, 1029 adet üçüncü derece zerg kovanı(Zerg hive)
  • UYDUSU: 2 – Eris, Ate ( Mor renkli, küçük ölçekli, bin km çapından küçük)
  • BASKIN YERŞEKİLLERİ: Volkanik
  • BASKIN YAŞAM FORMLARI: Zerg
  • YEREL YAŞAM FORMLARI: Yok
  • İTHALAT: Yok
  • İHRACAT: Yok


Konu : 10.06.2013 | 19:15
Son Düzenleme: 11.06.2013 | 11:13 Gönderen: Ares
Etiketler:
Bursat 10.06.2013 | 23:58

Neden bilmiyorum ama en sevdiğim gezegen bu ^^

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.