Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Hocam bu oyun nedir böyle  (281 Görüntülenme)

Öncelikle 10 yıldır oyunlar oynuyorum fakat ilk kez gerçek zamanlı strateji oyununa başladım şöyle diyeyim age of bile çok oynamadım.Şuan A.I ya karşı internetten bulduğum bir build orderi sürekli yapmaya çalışıyorum ezberlemeye fln çalışıyorum.Ama hala hangi savaşcının ne gibi bir güçte olduğunu birbirleri üzerindeki etkileri harcadığı mavi kristallerin maliyetini fln ezberleyemedim.Bunları daha hızlı öğrenmem için bir trick var mıdır.Ve yahut sizler nasıl kendini bu konuda geliştirdiniz paylaşırmısınız ? Son olarak oyunda kendim bota karşı özel oda kuramıyor muyum bulamadım da.Teşekkürler
 •  
  Daha çok tekrar yapıcan usta bi yerden sonra doğal olarak anlıyosun ne yapıcanı nezaman yapıcanı a.ı içinde custom yerinden melee ye girip oda kurabilirsin (maplerin inmiş olması lazım yoksa göremezsin) ister a.ı ister bir dostunla eğlenceli vakit geçirebilirsin.
 •  
  Daha çok tekrar yapıcan usta bi yerden sonra doğal olarak anlıyosun ne yapıcanı nezaman yapıcanı a.ı içinde custom yerinden melee ye girip oda kurabilirsin (maplerin inmiş olması lazım yoksa göremezsin) ister a.ı ister bir dostunla eğlenceli vakit geçirebilirsin.
 •  
  Onun için şöyle bir trick var aslında; Tekrar yapmaktan biraz daha eğlenceli. Genel olarak yapılan cheese'leri incele derim. veya her ırkın kendine ait olan god-tier unitini masslemeye çalış (genelde rakibin direk çekilmesiyle sonuçlanan 5snlik bir şok etkisi yaratır rakibinde XD).

  Ben Protoss Main'im. öğrenmek konusunda oynadığım kadar izledim de. E-Spor maçlarını izleyerek analizler yapmayı dene. Kendi B.O'n için pay çıkart. Mesela Zerg Main'sen Reynor'un E-Spor maçlarını izleyerek, veya eğlenmeye bakan bir Protoss oyuncusuysan (ciddiye almamak anlamında demiyorum) HAS'a bakabilirsin (Mass Oracle gibi kulağa saçma gelen ama etkili taktikleri var).
 •  
  İkinize de Önerileriniz için teşekkür ederim.DarkenersNEO bundan sonra yazacaklarım size :) Bende 3 ırk içinde protoss mainlemek istedim ve şuan sadece onu oynuyorum.youtubeden FLORENCİO diye bir adam var protoss oynuyordu onda gördüğüm bir taktikle harder botu zerg olmadıkça :) 4 dk dan az sürede yeniyorum (pylon forge  basıp ilk scoutumla karşı baseye yeni pylon kurup taretlerle darlıyorum.Fakat taki very hard bot buna çok iyi karşılık veriyor ve içimden geçiyor.Sonunda vazgeçip taktikten normal bir şekilde build denedim.Busefer ilk saldırıları atlatıyorum defanslıyorum ama Oyunun late game i sıkıntı oluyor.Yani 200 askerim içinde hangi sayıda zealot olucak kaç stalker  void ray koyacağımı tam çözemiyorum.bugün 2 kere zerg geldi harderda çok onlara counter collosusla defanslamayı denedim yani counter karakter basıyorum ama sanırım asker kompozisyonunda bir hatam var .Acaba 200 lük supply içinde hangi tür birimden kaç tane olması gerektiğini söyleyen bir yer var mı?Zerglere karşı protossla izlediğin bir taktik bir yol veya counter pick var sa söylersen sevinirim .VE birde pvp de archon basıyor adam durduramıyorum ona karşıda söylersen sevinirim:).Sonunda çıldırıp zerge başlıyacağım yoksa :D
 •  
  Sayfa: [1]   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları