Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Bursat

Sayfa: [1] 2 3 ... 14
1
Haberler / Legacy of the Void Launch Patch Notları
« : 10.11.2015 | 10:38 »
Legacy of the Void satın alan oyuncular tüm içeriğe sahip olacaklar.


AlıntıÇeviri: Diabolus
Haber Kaynağı

2
Türkçe yayın yapan bir arkadaşımız güzel bir anlatımla yayın yapıyor ve güzel bilgilerde veriyor. Kaçırılmamalı

Saat 19:00'da StarCraft II WCS Premier Ligi Ro32 Grup E'nin maçlarınının Türkçe sunumu ile Corestorm karşınızda
http://www.twitch.tv/corestorm

3
Haberler / Heroes Of The Storm Beta Key - 20 Adet
« : 08.02.2015 | 14:33 »
Heroes Of The Storm Beta Key - 20 Adet


Heroes Of The Storm Beta oynamak ister misiniz ? 08/02/2015 - 14/02/2015 Tarihine kadar Adın ve Battle.Net hesabını yaz ( paylaşmak istemezseniz özelden yazınız. ) ve çekilişe katıl.

 * Çekiliş random.org dan  yapılıp sitede kazananlar  yazılacaktır.
 * Bir kişinin fazla üyeliği ile katılması manasızdır.

4
Turnuvalar ve Ligler / Sığınak Kafe Turnuvası
« : 11.08.2014 | 14:35 »
16 Ağustos Saat 12:00'de Sığınak Kafe'de buluşuyoruz saat 13:00'ü gösterdiğinde ise turnuva başlayacak. Daha geç başlama şansımız pek yok bizim Turnuvamızdan sonra Magic The Gathering Turnuvası da olacak.


5
As we announced a little while back, we'll soon be upgrading all StarCraft II launchers to the Battle.net desktop app. Thereafter, every Blizzard game that previously had its own separate launcher will now be launched directly from one place. You can upgrade now if you'd like, but if you haven't when the update hits in a few weeks, here's what you can look forward to.DOWNLOAD THE BATTLE.NET APP

You can use the app just like the previous StarCraft II launcher, but Battle.net offers some handy additional features and functionality. You’ll be able to install games and patches directly from within the app and—if you choose to leave the app running on your desktop—keep them up-to-date automatically even when you’re away from your computer. It’s entirely up to you if you want to leave the app running, and you can exit it at any time. You’re also able to manage each update manually by pause and resuming again when you’re ready.Log In Once to Play Any Blizzard Game
The new single sign-on functionality allows players to log in to the desktop app once to access World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone, and the upcoming Heroes of the Storm. This way, you can play any of your Blizzard games directly from the desktop app without having to enter your login credentials every time you want to start a game. In addition, you also have the option to stay logged in for up to 30 days, so you won’t need to re-verify your credentials every time you start the app.

Keep Up with the Latest Community News
It’s easy to keep up on all of the latest developer insights, previews, community news, and more in the News section right within the Battle.net app. The app allows you to see all game news or sort by the game you’re most interested in.Friends and Social

You’ll also be able to chat with your Battle.net friends directly from the desktop app for Battle.net. To get started, simply look for the Friends icon in the upper-right of Battle.net the next time you log in. Clicking the icon will open up your Battle.net friends list, where you’ll be able to see their status and access a number of handy communication tools, including:

- Chat with Battle.net friends. Open a chat window on your desktop. Your messages will show up in any Blizzard game your friend happens to be playing at the time.

- Send and accept friend requests. Click the Add a Friend button and enter your friend’s BattleTag or email address to send them a friend request, or use the new People You May Know list. You can also right-click a friend’s name for more options.

- Add Favorite Friends. Drag a friend’s name to the new Favorites section of your friends list, keeping your closest friends even closer.For more information, check out the FAQ and read the Battle.net EULA.

*Please note that after this upgrade, all Blizzard games will be launched exclusively through the Battle.net desktop app.


Çeviri: Bekleniyor...
Haber Kaynağı

7
Merhabalar ;

DFT Yarışmaları bir hızdır devam ediyor.. :) Bu bir teşvik konusudur aslında. Huzurevi veya Yetimhane Kurumlarına Bağış yapın ve İnternet ortamında canlı olarak çekilişe katılma hakkı kazanın.  Yapmanız çok basit yakınınız da bulunan Huzurevi veya Yetimhane Kurumlarına Bağış yaparak makbuzu bize mail atmak. 6 gün içerisinde tüm bağış yapanların nickleri eklenecek ve listesi yenilecektir sonrasında çekiliş yapılacaktır.- 29 Mart 2014 Cumartesi gününe kadar tüm bağış yapanların nickleri çekiliş listesine eklenecektir.
- 29 Mart 2014 tarihinde saat 19:00'da kayıtlar kapanacaktır.
- Aynı gün 20:00'da ;
Twitch üzerinden yayın ile online çekiliş (çekiliş sitesi) yapılacaktır. 
- Toplam 3 Adet Digital Normal DIII - RoS verilecektir.   
- Makbuzlar konu içerisinden değil mail yolu ile "tarama ve fotoğraf çekimi" gönderilecektir. Mail adresimiz (info@diablofanturkiye.com )   
- Türk Halkı olarak bağış konusunda hassasız bu sebepten dolayı bağış detayları forumda belirtilmeyecektir.   
- İsim ve makbuz açıklama gizlilik haklarına sahip çıkılacaktır.   
- En düşük bağış 5 TL olarak düşündük tabii ki üst bağışlarda kabulümüzdür. 
- Bağışlar Türk kurumlarına yapılacaktır.


DFT
Not: Nick gizlemek için ID sistemide ekleyebilirdik ama güvenmeyen insanlar olduğu için Jüri tarafından nicklerin belli olması yönünde karar alındı.

Konu başlığı: http://www.diablofanturkiye.com/duyurular/dft-yarismalari-bagis-yap-cekilise-katil/

8
Konu Dışı / 17 Ağustos 99
« : 17.08.2013 | 13:36 »
Unutmadık

Allah o günleri tekrar yaşatmasın. İnsan ilk önce kendini ama saniyeler sonra tüm ailesini tanıdıklarını düşünüyor ya onlara bir şey olduysa. Allah kimsenin başına vermesin9
Mayıs ayında başlanan SC2CL Liginin 8 nci Sezon maçlarına başarılı bir şekilde başlayan YILDIZ eSports SC2 takımı, bu başarısını sezon sonuna kadar sürdürerek 8 galibiyet ve 1 yenilgi ile birinci sırada tamamlamasını başardı. Güçlü rakiplerle dolu olan bu gurupta takım oyununu bırakmayarak çok güzel sonuçlar elde ettiler. Bu başarıdan dolayı ilk başta takım kaptanı YLDZ.mufduu daha sonra maçlar dışında gösterdiği azimli çalışmalarından dolayı YLDZ.MehmetTY'yi daha sonra yapıcı ve takım ruhunun önemini gösteren YLDZ.manic'e ve en son olarak çıkardığı güzel maçlarla 2v2 oyunlarındaki başarısı ile YLDZ.ReWinD arkadaşımızı ayrı ayrı tebrik ederim.Maç Sonuçları
YILDIZ eSports    vs   OldMenGaming    4 : 1
NoMercy    vs   YILDIZ eSports    3 : 2
Team Reverse    vs   YILDIZ eSports    2 : 3
GdA-team    vs   YILDIZ eSports    0 : 5
MaTriX eSports    vs   YILDIZ eSports    0 : 5
SupplyZero B    vs   YILDIZ eSports    0 : 5
YILDIZ eSports    vs   FeW-Gamers    5 : 0
YILDIZ eSports    vs   Maegis-Foxtrot    5 : 0
YILDIZ eSports    vs   Intelligent Gaming    4 : 1

Tüm maçların 1v1/2v2 sonuçlarını, replay dosyalarını ve puan tablosunu http://starcraft2.ingame.de/sc2cl/?m=division&divisionId=342 adresinden inceleyebilirsiniz.

10
Bugün Dünya'nın en büyük elektronik spor turnuvalarından biri olan Blizzard'ın düzenlediği Dünya StarCraft Şampiyonası'nın Türkiye yayın (stream) haklarını alan Zone eSports organizasyon ekibi almış bulunuyor. Bu gurur verici başarıyı tebrik eder ekibe başarılar dileriz.

WCS Avrupa ve büyük finalleri artık yabancı kanallardan değil, direkt olarak Türkçe olarak Zone eSports yayıncı ekibi üzerinden izleyebileceksiniz.Zone eSport Bilgileri:
http://zoneesports.com/
https://www.facebook.com/ZoneESports

Yayın Sayfası:
http://starcraftturkiye.com/profile/WCS TR/

11
Yurt Dışı Turnuvalar / DreamHack Open Summer
« : 15.06.2013 | 12:48 »
Dreamhack Turnuvası Başladı. Bir birinden güzel karşılaşmalar bizleri bekliyor.

Canlı Yayın
http://www.dreamhack.tv/?v=3445

Eşleşme Tablosu
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2013_DreamHack_Open/Summer/Group_Stage_1

12
Duyurular / GGCUPKL "Klan Ligi" 2013 Sezon 1 Başladı
« : 31.05.2013 | 22:00 »

Kısa bir zaman içinde oluşturmuş olduğumuz klan ligi sistemimizi onurla sunarız :) Sistemin özellikleri GGCup standartlarında olması da cabası. Yapılacak yapıcı eleştirilere her zaman kulak asmışızdır ve her zaman bekliyoruz. GGCup KL'e 8 takım ve 44 oyuncu katılmıştır. İlginizden dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Umarız bu gibi ligler her zaman ilgi görür ve daha iyileri yapılır.

GGCup KL Sezon 1
Yeni sezonun maçları belirlendi. Daha fazla bilgi için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Puan Durumu
http://www.ggcupturkiye.com/kl/

Maç Programı
http://www.ggcupturkiye.com/kl/mac_programi.html

Takımlar
http://www.ggcupturkiye.com/kl/takimlar.html

Playoff
http://www.ggcupturkiye.com/kl/playoff.html

Yayın Kanalı
http://starcraftturkiye.com/tv

Kurallar
Genel Kurallar
Klan Kuralları
Hakem ve Gözlemciler
Transferler
Klan Formatı
Harita Havuzu/Seçimi
Replay/Sonuçlar
Baglantı Kopmaları
Freewin
Erteleme
Diskalifiye Kuralları
Ceza Puanları
Ödüller


Lig hakkında tüm soru ve görüşlerinizi şimdilik bu konuda paylaşabilirsiniz. Yakın zamanda sistemin kendi forum sayfası olacaktır.

Teşekkürler

13
Haberler / GGCUPKL "Klan Ligi" 2013 Sezon 1 Kuralları
« : 29.05.2013 | 18:08 »
Arkadaşlar bu Cumartesi başlayacağımız GGCUP Klan Ligi'nin kurallarını belirledik. Lütfen kuralları inceleyiniz. Eksik, hatalı veya eklenmesini istediğiniz kuralları bu başlıktan belirtiniz.GGCUPKL
Klanlar Ligi
GGCUP KL Kuralları


Genel Kurallar
1. GGCUP Klan Ligleri, eğlenmek ve takım ruhunu geliştirmek amacındadır. Ligde hack, hile, söz kavgası, argo içerikli konuşmalar gibi davranışların olmamasını arzu ediyoruz ve aksi takdirde kişi veya takımlara lig üzerinde süresiz uzaklaştırma gibi ağır cezalar uygulanacaktır.
2. Ligin yöneticileri şartlar gerektiriyorsa kurallarda değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu kararlar kesindir.
3. Sadece yöneticiler kuralları yorumlama hakkına sahiptir. GGCUP KL-kurallarının yorumlanması ile ilgili herhangi bir belirsizlik olur ve hiçbir yönetici oyunda yoksa karşılaşma ertelenebilir. Durumun izahatı için yöneticiler ile, en kısa zamanda temasa geçilmesi gerekir. Durumu kanıtlamak için ekran görüntülerini almayı unutmayın.
4. Tüm oyunlar Blizzard tarafından yayımlanan en son Starcraft 2 HotS yaması ile oynanması gerekir. Standart oyun hızı "Faster" olmak zorundadır.
5. Tüm oyunlar Avrupa Sunucusunda oynamalıdır, bu yüzden GGCUP KL'e katılmak için EU sunucusunda bir hesabın olması gerekir. Her iki takımında anlaşarak farklı sunucularda oyunlarını oynamaları yasaktır.
6. Takım kaptanlarının hepsi karşılaşma akşamı Battle.net GGcUp grubunda olmalılar.

Klanlar
GGCUP KL'e katılmak için, takımların aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:
1. Kendi SC2 kullanıcı adı ve tam Battle.net kimliği. En az üç üyesinin olması gerekmektedir. (örneğin AnzeloT.123)
2. Bir takım kaptanı olması gerekmektedir. Olası durumlarda GGCUP KL yöneticileri kaptanlar ile iletişime geçer.
3. Başvuru sırasında bir iletişim e-posta adresi.

Maç Kadrosu
1. Her takımın karşılaşmalara katılmaları için üyelere ihtiyacı vardır.
2. Takım oyuncuları "kendi SC2 kullanıcı adı ve Battle.net ID ile" en az 3 olmalıdır.
3. En iyi maçına ilk 3 oyunculardan birinin katılacağı gibi ilk 3 dışında diğer oyuncularınızdan da ekleme yapabilirsiniz.

Menajer/Takım Kaptanı Görevleri
1. Her menajer/takım kaptanı GGCUP KL forumlarını düzenli olarak takip etmeli ve çıkan haberleri, duyuruları okumaları gerekmektedir.
2. Oyuncuların eşleşmesinin yapıldığı karşılaşma sayfasını kontrol ederek takım arkadaşlarını bilgilendirmeleri gerekmektedir.
3. Takım oyuncularının bilgilerini (Ad Soyad, Battle.net ID, Doğum tarihi, e-posta, facebook, skype) tutmak için sorumludur.
4. Takıma giriş ve çıkış yapan oyuncuları yönetime mail olarak iletmelidirler.
5. Replay dosyaları ve sonuçlarını yöneticiye mail olarak gönderilmesi sadece takım kaptanları yapacaktır.
6. Haftalık maç sıralamalarını her Cuma saat 23:00'a kadar yöneticilere bildirmek zorundadır. Bu sıralama iki takım kaptanının vereceği bilgiden sonra tabloya eklenir.

Hakem ve Gözlemciler
1. Hakemlerimiz GGCUP KL tarafından ilan edilir.
2. Gözlemci olarak maçları sadece hakemler ve yayıncılar izleyebilir.
3. Bunun dışında oyun içine gözlemci alınması kesinlikle yasaktır. İzlemek isteyen arkadaşlarımız canlı yayından takip edebilir.
4. Tüm yöneticiler ve yayıncılar herhangi bir sebep olmadan oyun gözlemlemek için oyuna giriş yapabilir.
5. Gözlemleme konusunda bir sorunuz olur ise lig yöneticileriyle temas kurmaktan çekinmeyin.

Oyuncu Değişimleri/Transferler
1. Oyuncular sadece sezon başında bir kez takımı değişebilir. Sezon devam ederken takım değiştirilmesi yasaktır.
2. Sezon arasında transferler yapılabilir ve bu değişiklikler, yönetici arkadaşlara bildirilmesi gereken bir konudur.

Klan Formatı
Maçlar Türkiye saati ile Cumartesi günleri 19:00'da oynanır.

Nerede Bulunulmalı
1. Her karşılaşma için ayrı bir sohbet kanalı açılması gerekmektedir. Kanal isimleri ise takım isimleri koyarak yapılmalıdır. Örneğin "YILDIZ vs ZONE" Bu kanaldan takımlar bir biri ile konuşmaları sağlanır. Gelmeyen oyuncular olduğu takdirde Ekran görüntüsü alınarak yöneticilere ulaştırılır.
2. Eğer bir sorununuz varsa ve lig yöneticisi gerekiyorsa Battle.net üzerinden #GGCup  grubuna girmelisiniz.

Grup Modu
1. Grup maçları Bo3 sistemi ile oynanmaktadır. Tüm karşılaşmalar 1v1'dir. Grup maçları için en az 3 oyuncu gereklidir.
2. En İyi maçı klanın en iyi oyuncuları atanarak belirlenir. Bu maça takımın diğer üyelerinden de atama yapabilirsiniz.
3. Grup maçlarının sonunda iki grubunda ilk 2 takımları büyük final için playoff'a yükselecektir.

Grup Puanlama
1v1: Karşılaşmasında galibiyetler 1 puan sayılacaktır.
En iyi maçı: Karşılaşmasında galibiyetler 1 puan sayılacaktır.
Averaj: Yenme ve yenilme oranları averajı etkilemektedir.

Playoff Modu
1. Playoff'da 4 takım karşılaşır.
2. Grup maçları tamamlandıktan sonra puan ve averaja göre grupların ilk 2 takımı playoff'a yükselme hakkı kazanır.
3. Fikstürünün oluşturulması şu şekilde belirlenir; A Grubu 1.nci olan takım VS B Grubu 2.nci olan takım - B Grubu 1.nci olan takım VS A Grubu 2.nci olan takım
4. Playoff fikstüründe kaybedenler tablosu bulunmaktadır.
5. Oynanacak olan 3 karşılaşma, takım kaptanlarının önceden vereceği sıralama ile yapılacaktır. Bu sıralama iki takım kaptanının vereceği bilgiden sonra tabloya eklenir.
6. Playoff'da En İyi maçı oynanmaz.
7. Eşleşmeler finale kadar Bo3 sistemi ile Büyük Final karşılaşması ise Bo5 sisteminde oynanacaktır.
8. Büyük finale yenilenler tablosundan çıkan takım "0 vs -1" skoru ile başlar

Harita Havuzu/Seçimi
1. Maçlar Bo3 sistemi ile oynanmaktadır. 
2. Karşılaşmaların ilk haritaları oyuncu karşılaşma sayfasında belirlenmiştir.
3. Kaybeden oyuncu harita havuzundan istediği haritayı seçerek diğer maça başlamalıdır.
4. Bir harita sadece bir kez oynanabilir.

Harita Havuzu
1: Akilon Wastes LE
2: Bel'Shir Vestige LE
3: Derelict Watcher TE
4: DF Atlas
5: GSL Red City
6: GSL Star Station
7: Neo Planet S LE
8: Whirlwind LE
9: Zerus Prime TE

Replay/Sonuç Gönderilmesi
Sonuç ve replay dosyaları karşılaşmaların bitiminden hemen sonra atılması gerekmektedir.
1. Replay dosyaları ve sonuçları takım kaptanları mail olarak atacaktır. Oyuncuların mail atması gerekmemektedir.
2. Her iki takımında replay dosyaları ve sonuçları ilgili yöneticiye mail atmaları gerekmektedir.
3. Yanlış sonuç yazan ve belirten takımlara teknik ceza puanı uygulanacaktır.

Bağlantı Kopmaları
1. HotS ile birlikte gelen "Recover Game" özelliği ile oyun kaldığı yerden devam eder. Bağlantısı kopan oyuncuyu bekleyen rakibin replay izlemesi kesinlikle yasaktır. Bunun tesbiti yapıldığı takdirde teknik olarak ağır ceza uygulanacaktır ve hükmen yenilmiş sayılacaktır.
2. Bağlantısı kopan oyuncunun takım kaptanı veya takım arkadaşları, karşılaşma kanalında rakibin replay izlediğini görürse ekran görüntüsünü alıp yöneticiye bildirmeleri gerekmektedir.
3. Bağlantı kesilme hakkı yalnızca 1 sefere mahsustur.
4. Bağlantısı kopan oyuncu 15 dakika içerisinde geri dönmezse hükmen mağlup sayılacaktır.
5. Lag sorunları durumunda, bir yöneticiye sorunu çözmesi için temas kurunuz.

Freewin
1. Rakipleriniz 15 dakika geç kaldığı taktirde Freewin talebinde bulunabilirsiniz. Gelmeyen Takım için teknik ceza puanı uygulanacaktır.
2. Maça çıkmayan oyuncuların karşılaşmaları hükmen yenilmiş kabul edilecektir. Gelmeyen Oyuncular için teknik ceza puanı uygulanacaktır.
3. Karşılaşmada çıkacak olan sorunları raporlamak için ilgili yöneticiye ekran görüntüsünü alarak ulaşınız.

Erteleme
1. Her takımın 1 erteleme hakkı vardır. Erteleme rakibin onayı olmadan yapılamaz.
2. Ertelenen maçlar aynı hafta içinde oynanarak takım kaptanların sonuçları ve replay dosyalarını yöneticiye ulaştırmaları gerekmektedir.

Diskalifiye Kuralları
1. MapHack hilesi gibi farklı hileler kullanan oyuncular diskalifiye olacaktır.
2. Birden fazla hesabı ile oynamak kural ihlaline neden olur. Oyuncuların sadece GGCUP KL'de bulunan listedeki hesapları ile oynamalarına izin verilir.
3. Oyuncuların yerine başka bir oyuncu oynatılması kesinlikle yasaktır ve tesbiti halinde ağır cezalar uygulanacaktır.
4. Turnuva içinde rahatsız edici, gereksiz tartışmalar olmamalıdır. Böyle bir durumda önce uyarı alınır, devamı halinde ihraç söz konusu olur.
5. "Has left the game" gibi hile ile kazanan oyunculara uyarı verilecek ve tekrarında diskalifiye edileceklerdir.
6. Maçları belirtilen tarihlerde oynamayan takımlar uyarı alır devamı halinde ihraç söz konusu olur.
7. Turnuva içerisinde bulunan gidişatın düzenini bozacak tüm olumsuz hareketler diskalifiye ile sonuçlanacaktır.
8. Klan ligi sistemine kayıt olduğunuzda hangi ırkı seçmiş iseniz o ırk ile lig sonuna kadar oynamak zorundasınız. Aksi durumda eleneceksiniz. (Random seçilmiş ise her oyunda random oynanması zorunludur)
9. Bir klanın 10 ceza puanı var ise aktif kabul edilemez ve in-aktif duruma düşer. Bu ligden çıkartılmasına sebep olur.
10. İn-aktif işaretlenmiş takımlar sonraki sezon için tekrar başvuru yapmak zorundadır. Başvuru yapmazlar ise yeni sezona alınmayacaklardır.
11. İn-aktif olan takımların önceki ve sonraki karşılaşma sonuçları 2-0 yenilmiş olarak düzenlenir.

Ceza Puanları
1. Hatalı hesap bildirmek "-1"
2. Sonuç ve replay dosyalarının gönderilmemesi "-2"
3. Karşılaşmaya çıkmamak Oyuncu "-1" Takım "-4"
4. Bağlantı kopmasından sonra oyuncuyu beklerken replay izleme "-6"
5. Argo konuşmalar ve hakaretler "-10"
6. Oyuncu yerine bir başka oyuncunun oynatılması "-5" maç hükmen yenildi kabul edilir.
7. Bir ekibin 10 Ceza Puanı varsa  in-aktif duruma düşer ve bu ligden çıkartılmasına sebep olur.
8. Ceza puanları sezon başında sıfırlanır.

Ödüller
GGCUP Klan Liglerinde ödüllü sezonlarımız da olacaktır. Ödülsüz yapılan sezonlarda ise alınan takım puanları sonraki bir etkinlikte takımları olumlu olarak etkileyecektir.

14
Gün geçtikçe ligimizin çerçevesi daha belirginleşiyor. Üzerinde en çok durduğumuz sistem, takımlar arası karşılaşmaların hangi sistemde olmasıydı. Bunun için bulduğumuz farklı bir sistemi sizlere sunuyoruz. Bütün takımlar, ilk 3 oyuncusunu ve en iyi karşılaşmasına çıkacak oyuncu ismini Cuma günleri saat 23:00'a kadar bana PM olarak bildirilmesi zorundadır.

Bu sıralama tamamen takımların stratejisine bağlıdır ve maç saatine kadar kimse göremeyecektir. 4 ncü bir maçında olması gerekiyordu ve bunun 2v2 veya 3v3 olmasını istemedik. 4 ncü maçın içeriği ise takım oyuncularının en iyileri olacak. Bu sayede gücü eşit olmayan takımların puan olarak rakiplerini yakalamaları sağlanacaktır. Dört karşılaşma da Set 3 şeklinde yapılacak. 3 hafta içinde en çok puan alan ilk 2 takım Playoff'a çıkacak.

Puanlama sistemi ise kısa zamanda sitemiz ile birlikte açıklanacaktır.

Sistem hakkında görüşlerinizi lütfen bizimle paylaşınız.15
Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız ve başvurular için startını verdiği ligimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Sezonun ilk grupları klan oyuncularının ilk 3 en iyilerinin puan toplamlarını alarak seeding uygulaması yapılmıştır ve gruplar belirlenmiştir. Tüm takımlara başarılar dileriz.

GGCup KL internet sitesi, lig kuralları ve versus sistemi bu hafta sonuna kadar açıklanacaktır.

İşte gruplar ve takımlar


16
Üst Guruba çıkan takımımızın sezon detayları

Geçtiğimiz sezon katıldığımız SC2CL'de başarılı sonuçlar alan YILDIZ eSports SC2 takımımız yeni sezonda üst gruba yükselmişti. Bugün itibari ile sezondaki rakiplerimiz ve karşılaşma tarihleri de belirlendi. Takımımız Division 3c grubunda mücadele edecek. Maçlarımızın güncel listesini bu başlıktan bulabileceksiniz. Her Pazar saat 20:00'da yapılacak olan maçlarımızı Elektrospor TV'den de yayınlamayı düşünüyoruz. Desteklerinizi bekleriz. ve şimdi detaylar :) ;

Rakiplerimizin ülkeleri; Almanya 3, Çek Cumhuriyeti 1, Polonya 1, Hollanda 1, Fransa 1, İtalya 1 ve İspanya 1

Grup TablomuzTabloyu SC2CL sitesinden incelemek için tıklayınız.

Şuanki Kadromuz
Hazırlanır...

Maç Formatı
Dört karşılaşma 1v1 (Bo3) bir karşılaşma da 2v2 (Bo3) şeklinde gerçekleşecektir.

Harita Havuzu
Maçların ilk haritaları, haftalık olarak belirlenmektedir. Kaybeden harita havuzundan harita seçip oyuna devam edecektir.

1on1 Harita Havuzu
Neo Planet S LE
Akilon Wastes
Bel'Shir Vestige LE
Derelict Watcher TE
Whirlwind LE
Zerus Prime TE

2on2 Harita Havuzu
Geosync Quarry
Molten Crater
Graystone Ravine
The Bone Trench
Reclamation
Reflection


Rakipler ve Maç Tarihleri
Maç Tarihi: 26 Mayıs 2013 saat 20:00'da (TR saatine göre)
YILDIZ eSports vs OldMenGaming 4 - 1

Maç Tarihi: 02 Haziran 2013 saat 20:00'da (TR saatine göre)
YILDIZ eSports vs NoMercy 0 - 0

17
Anlık Yayınlar / Enjiin Yayında (Protoss)
« : 18.05.2013 | 22:10 »
Türk oyuncularımızdan eNjiin yayında

http://starcraftturkiye.com/profile/eNjiin/

18
Bu başlıkta Yıldız takımı oyuncularının anlık turnuva yayınlarının bilgisini vereceğiz.

19
Battle.Net 2.0 / Battle.net ScTr Grubu
« : 07.05.2013 | 23:29 »
Bu Grup StarcraftTurkiye.com’un resmi grubudur. Bu gurubun amacı, anlık haberlerin kalıcı olarak üyelere bildirilmesi, Türk oyuncularının nick ve sayısının belirlenmesidir.


20
Haberler / YILDIZ eSports SC2 Yeni Oyuncuları
« : 07.05.2013 | 21:48 »
YILDIZ eSpor SC2 takımının yeni oyuncuları Mehmet "[YLDZ}MehmetTY" Yeşilyurt ve Enes "[YLDZ}ReWinD" Çolak arkadaşımıza hoş geldin diyoruz. Quantum klanında yer alan arkadaşlarımız Yıldız kadrosuna transfer olmuştur. Güçlü bir ekip ile yeni lig ve turnuvalara devam ediyoruz.  

SC2CL'i geçen sezon ikinci sırada bitiren takımımız, yakın zamanda açıklanacak olan SC2CL ligindeki grubumuzun karşılaşmalarına yenilenmiş kadromuz ile çıkacağız.


GL HF

21
Turnuvalar ve Ligler / GGCUPKL "Klan Ligi"
« : 06.05.2013 | 18:38 »
GGCUPKL "Klan Ligi"
Değerli arkadaşlar, sistemi hazırlama sürecindeyiz. Kurallar eşleşmeler ligin işleyiş sistemi maç tarihleri gibi bir çok ayrıntıyı tamamlıyoruz. Bu zaman zarfı içinde 8 takım bu lige giriş yapabilecektir. Lig kalıcı ve uzun ömürlü olacağı için "Sezon1 Sezon2 vs" takım ve oyuncuların bilgileri eksiksiz olursa seviniriz. Başvuru yapmak için lütfen aşağıdaki bilgileri bana PM olarak gönderiniz. Başvuruları sadece takım kaptanı veya menajeri yapmak zorundadır. Takım oyuncuları ayrıca mesaj atmamaları rica olunur.

Katılım için lig sınırlaması yoktur.GGCUPKL "Klanlar Ligi"
Başvuru yapmak için en az 3 oyuncunuzun olması gerekmektedir.

Takım Bilgileri:
Takım Logosu "PNG":      
Takım Adı:
Takım Tagı   :
         
Takım Menajeri:   
Takım Kaptanı:   
         
Oyuncu Bilgileri
Ad Soyad:
Görevi (Menajer, Kaptan, Oyuncu gibi):
SC2 Oyuncu Nicki:
Karakter Kodu:   
Irkı:
Oyuncu Resimleri:   
Battle.net Linki:
Doğum Tarihi:

Sistem geliştikçe farklı bilgileri takım kaptanlarından isteyeceğiz.
Bilgileri bana mesaj olarak atınız

Örnek Grup Tablosu


Sistem ve İşleyiş

Grup maçları, maç programı başlığında günleri ve tarihleri belirtilecek. Her takım grubundaki oyuncu ile karşılaşacak. Grup maçları bittikten sonra grubun ilk 2 takımı "A1 vs B2 ve B1 vs A2" Playoff'a yükselme hakkı kazanacak ve aşağıdaki tabloya geçiş yapacaklar.

1 nci Hafta
a1 vs a2   a3 vs a4   b1 vs b2   b3 vs b4

2 nci Hafta
a1 vs a4   a3 vs a2   b1 vs b4   b3 vs b2

3 ncü Hafta
a3 vs a1   a4 vs a2   b3 vs b1   b4 vs b2

4 ncü Hafta
Çeyrek Final

5 nci Hafta
Yarı Final ve Kaybedenler İlk Tur maçı   

6 ncı Hafta   
Kaybedenler Finali ve Büyük Final

Grup Maç Tablosu örnektir


Yeni bir deneme olacak şimdiden herkese iyi eğlenceler dilerim.

22
Haberler / Turushan 'Sleeep' AKTAY bugün CNN TÜRK'de
« : 05.05.2013 | 13:48 »
Türk oyuncularının profesyonel yüzünü gösteren HWA takımının Starcraft oyuncusu Turushan 'Sleeep' AKTAY bugün, CNN TÜRK'deki Multiplayer programının konuğu oluyor.Dk 19:00 http://tv.cnnturk.com/video/2013/05/05/programlar/multiplayer/multiplayer/2013-05-05T1500/index.html

23
Duyurular / WCS 2013 Genel Başlık
« : 02.05.2013 | 17:38 »

Tüm hızıyla finale doğru yaklaşılan WCS 2013 maçlarının tüm detaylarını buradan görebilirsiniz. Grup maçlarının açılan konuları eşleşme tablosu ve yayınlar. Hepsi bu başlıkta birleşiyor.

Yayınlar
http://starcraftturkiye.com/profile/WSC/ Türkçe Chat Sayfası

http://www.twitch.tv/wcs_europe
http://www.twitch.tv/wcs_europe_de
http://www.twitch.tv/wcs_europe_es
http://www.twitch.tv/wcs_europe_pl
http://www.twitch.tv/wcs_europe_ru
http://www.twitch.tv/wcs_europe_fr

Eşleşme Tabloları

Grup maçlarının konuları
[WCS 2013 EU] RO32 Group E Premier Season 1 2013

[WCS 2013 KR] Group F (Ro32) - WCS European Premier League

[WCS 2013 AM] RO32 Group D Premier Season 1 2013

[WCS 2013 EU] RO32 Group E Premier Season 1 2013

[WCS 2013 KR] Group B

[WCS 2013 EU] RO32 Group D

[WCS 2013 KR] Code A RO48 Challenger WCS Korea Season 1 2013

[WCS 2013 EU] RO32 Group C Premier Season 1 2013

[WCS 2013 KR] S1 GSL Code S Ro16 Group C

[WCS 2013 NA]  America

Maç Takvimi
Nisan 29 – Mayıs 2: Premier League, Group Stage 1
Mayıs 6 – Mayıs 9: Premier League, Group Stage 1
Mayıs 13 – Mayıs 16: Challenger League Bracket
Mayıs 20 – Mayıs 23: Premier League, Group Stage 2
Mayıs 27 – Mayıs 30: Challenger League Bracket
Hafta sonu - Haziran 1 – Premier League Regional Finals
Haziran 10 – Haziran 13: Challenger League Group Stage
Haziran 17 – Haziran 20: Challenger League Group Stage

25
Haberler / 2013 DreamHack Open: Stockholm
« : 26.04.2013 | 15:08 »
DreamHack bir kez daha heyecan verici bir şekilde başladı. Geçen yılki Dünya Şampiyonası Serisi Avrupa Finallerin galibi Thorzain'ın kendi seyircisi önünde.


Canlı Yayınlar
http://twitch.tv/dreamhacktv
http://twitch.tv/Nasltv
http://twitch.tv/rootcatz
http://twitch.tv/Nathanias
http://twitch.tv/schamtoo

Çoklu Yayın Sayfası
http://silan.dk/streams/

Eşleşme Tabloları
http://dhopen.binarybeast.com/xSC213042319
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2013_DreamHack_Open/Stockholm

Sunucular


Videolar

1. Gün : http://www.twitch.tv/dreamhacktv/b/395995729
2. Gün : http://www.twitch.tv/dreamhacktv/b/396294648

26
23 Nisan 1920… Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal bayramlarından birisi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl bütün yurtta ve yurt dışı temsilciliklerimizde coşku ile kutlanıyor...

Peki 23 Nisan 1920’ de ne olmuştu?
23 Nisan 1920' de Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu. O sırada ülkemizi işgalden kurtarmak ve bağımsızlığımızı kazanmak için mücadele ediyorduk. Bu mücadelenin önderliğini yapan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, halkın desteği olmadan başarıya ulaşılamayacağını biliyorlardı.


Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk kez kapılarını açtığı gün olan 23 Nisan'ı çocuklara armağan etti. Çünkü bugünün çocuklarının yarının büyükleri olduğunu biliyordu. 23 Nisan'ı törenlerle, şenliklerle, oyunlarla, coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan günü Cumhuriyet'imizin milli bir bayramıdır.

Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir.

Küçük büyük herkese kutlu olsun..

27
Anlık Yayınlar / GSL Yayınları [Code S]
« : 18.04.2013 | 13:26 »
Birazdan Flash vs BBoongbboong

http://www.twitch.tv/wcs_gsl

Sayfa: [1] 2 3 ... 14