Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Yama 3.7'ye Ön Bakış: Irklara Ayrılmış MMR  (Okunma sayısı 2589 defa)

Starcraft 2 sıralamasında asıl ırkınızın dışındaki ırklarla oynayıp asıl sıralamanızı değiştirmek istemiyorsanız işte size fırsat. Yeni yamada artık bu mümkün. Her ırk için ayrılmış bir sıralama!


Starcraft 2'yi geliştirirken oyuncuların büyük kısmının kendi sevdikleri ırklara odaklanıp onlarda gelişeceğini bekliyorduk. Her nasılsa sizden gelen geri bildirimler, topluluk forumlarından gelen bilgiler doğrultusunda bunu ne kadar fazla oyuncunun istediği açığa çıktı ve insanların MMR'ı başka ırklarda da kovalayabilmesi için bu son patchde istenen gelişmeyi yayınladık. Bu deneyim rekabetçi 1v1 maçlarsa geçerli olacak ve nasıl olacağını göreceğimiz için çok heyecanlıyız.

Neler Bekliyoruz.?

Patch 3.7 geldikten sonra ilk giriş yaptığınızda yeni sezonda bir seviyeye yerleşmeniz oynayacağınız ırkta için 5 oyun atmanız gerekecek (daha önce o ırkta 5 oyun atmış olsanız dahi). Bu oyuncuların oynayacakları ırklarda daha isabetli bir seviyeye yerleşmesi için gerekli.
Yerleştirme maçlarını tamamladığınız taktirde her ırk için farklı bir opsiyon kazanacaksınız. Bu seviye opsiyonu diğer ırklarlardan tamamen bağımsız bir opsiyonda olacak. Ayrıca rastgele ırk opsiyonu da ekledik. Random opsiyonunda da ayrı ayrı ırk ilerlemesi aktif olacak.
Nasıl Çalışıyor

Bu her oyuncunun MMR olarak doğru şekilde başlamasına nasıl yardımcı olabilir? Her ırk için ayrı bir MMR başlangıcı belirledik. sıralamada tırmanmaya, asıl kullanılan ırkın haricinde diğer ırklara sanki yeni oyuncuymuş gibi başlayacaklar. Zaman içinde MMR sistemi seviyenize daha uygun oyuncular bulacaktır.

Sezonun sonunda ise sezon ödülü sizlerin en yüksek sıralama arşivinize göre her ırk için belirlenecek. Ayrıca bu ödüller profilinizde sergilenecek.

Bunlara ek olarak 4 sezon boyunca herhangi bir dereceli oyun oynanmaması halinde 5. sezona seviyeniz sıfırlanmış olacak başlayacaksınız. Bu sıfırlama başlangıçta zaten bir defa uygulanmış olacak (yamanın başlangıcında).

Granmaster Seviyeleri

Her ırka ayrılmış derecelendirmelere ek olarak Grandmaster Ranklarını nasıl kontrol edeceğimiz konusu var. Oyuncular Grandmaster'da da ayrı ırklarla savaşabilecekler.
Bir takım seçimlerden sonra bu yolun en makul Starcraft 2 yolu olduğuna karar verdik. Her ırkın kendine has özelliği, stratejisi ve mekaniği var. Birden fazla ırkda Grandmaster olmak mümkün. Grandmaster 3 haftada en az 30 oyun istiyor. Biraz zor olacak.Umalım bu seçim oyunculara Grandmaster için ırklarda etkileyici bir etki bırakır.

Sonuç:
Bizler bu konudaki düşüncelerinizi duymak istiyoruz. Bizlere geri bildirimlerinizi yollayın. Haftalık olarak Topluluk Geri Bildirim Güncellemeri yapıyoruz. Bu ilerlemenin oyuna neler katabileceğini ileride göreceğiz!
Teşekkürler, Sizleri sıralamada görmek dileği ile..!

Kaynak : http://us.battle.net/sc2/en/blog/20308080/patch-37-preview-separate-mmr-per-race-9-29-2016

By : Midnite 10.10.2016 | 15:32
Son Düzenleme: 10.10.2016 | 15:36 Gönderen: Midnite
Etiketler:

Sayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.