Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Valerian Mengsk  (Okunma sayısı 5574 defa)

Karakterler

Valerian Mengsk

Doğru ellerde kelimeler değişim için güçlü bir silahtır ve bu kelimeler gelecek jenerasyonların inanışlarına şekil verir.Valerian Mengs'in öğrendiği gibi kelimeler insanların izledigi yolları tamamiyle değiştirebilir.

Bu üç kelime Valerian'ın babası Arcturus ile ilk tanıştığı anda anlamlarını kaybetti.Hayatının ilk 7 senesinde Valerian korunaklı ve cennet gibi bir hayat yaşadı annesiyle birlikte Umaja'da.Arcturus- oğlunun olduğunu daha yeni öğrenmişken- Valerian'la ilgili herşeyi reddetti.Onun fiziksek yeteneklerinin düşüklüğü hakkında hitaplar okurken kişisel olarak Arcturus Juliana'ya " Sen bir kız gibi yetiştirmişsin " Kırıcı kelimeler kullanıyordu.Velerain'de babası dahil ve kim olursa olsun bir daha böyle hakaret edemeyeceğine kendine kendine and içti.


Takip eden yıllarda Valerian kendini fiziksel kondisyon, silah kullanma ve akademik açıdan babasının kendi tarafında olmamasına rağmen geliştirdi.Arcturus ittifaka baş kaldırışları desteklerken çocuğunu kişisel olaral tanımaya çok imkanı yoktu.Valerian ve annesi ittifak tetikçilerinden kurtulmak için bir yerden başka bir yere saklanarak kaçak hayatı yaşadılar. Bu zamanda Valerian'ın babasının eylemlerini öğrendiği yer Universal News Network yayınlarıydı.Bu haberler ittifakın propagandası ile birlikte yayımlanıyordu ama Velerian duyduğu herşeyin işin görünen yüzü olmadığını biliyordu.


21. Yaşgünü geldiğinde Valerian'ın hayatı ve çevresi değişti ve Annesini kanserdan kaybetti.Arcturus Terran yönetiminin hükümdarı oldu.Eşinin cenazesinden sonra oğlunun cesareti ve zekası ile gurur duydugunu ifade etti.Velerian için babasının egemenliğine katılma zamanı gelmişti.


Velarian Veliaht rolünü üstlendiğinden beri birçok şey değişti ama bir çocuksu tutkusu arkolojiye olan bağımlılığını yitirmedi.Gençken hergün saatlerce kazdığı pislikte hiç orada olmayan uzaylı kantıları aradı.Şimdi Valerian ittifakın araştırmıların büyük çoğunluğunu Koprulü'de çoğu gizemli Xel Naga uygarlığına ait olan gerçek el yapımı kalıntılarını bulmaya kullandı.


Acturus, Valerian'ın arkeoloji hakkındaki saplantılarını sevmiyordu ve bazı açılardan bu iki adamın ilişkisi sahteydi.Valerian Babasına saygı duyardı ancak onun taktiklerine her zaman hemfikir olmazdı ve Özgürlüğün Savaşcısı Jim Raynor gibi babasının düşman gördüğü kişileri kendine düşman görmezdi.Valerian babasının acımasız ve teredüttüz kazanma isteğini paylaşsada aynı zamanda güzelliklerini benimsiyordu.Late Mother adında sevgilisi vardı.Sadece zaman onun bireyselliğini ve önemli bulduğu değerlerin koruyacağını ya da babasının büyük gölgesi altında kapana kısıldığını gösterecekti.Konu : 27.05.2013 | 17:28
Son Düzenleme: 30.05.2013 | 00:49 Gönderen: Ares
Etiketler:

Yorumlar

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.