Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Terran  (Okunma sayısı 11818 defa)

Irklar

Terran

Zorluklar ve çatışmalar ile olgunlaşmış, becerikli Terran Irkı teknolojik açıdan gelişmiş Protoss ve yırtıcı Zerg için çetinliği ile eşleşmeyi kanıtlanmıştır.

Terran Genel BakışTıklayın ve İzleyin

Dünyalı insanlar 2229’da United Powers League’in kontrolü altına girdi. Yeni hükümet “insanlığın yüceliği”ne inandı ve genetik müdahalelerle uğraşan ve hayati gerekliliği olmayan sibernetik ekipmana sahip herkesi yok etmeye çalıştı. Ayrıca suçlulara, dindarlara, siyasal aktivistlere ve diğer “muhalif”lere göz açtırmadı.Yaklaşık 40 sene sonra, Doran Routhe isimli bilim adamı bunlar gibi binlerce tutukluyu kolonileştirme projesi kapsamında süper-taşıyıcılara bindirmiştir. Tutuklular dondurularak ATLAS isimli devrimsel yapay zekâ da dâhil olmak üzere kolonilerin ihtiyaç duyduğu materyaller için tedarik edilmişlerdir. Fakat gemi hızlanarak varacağı gezegeni es geçmiştir.Yolculuk boyunca ATLAS, tutuklularda psişik güçlerin oluşmasını sağlayan, yüksek düzeylerde mutasyon oranları gözlemleyip bu bilgiyi Routhe’a göndermiştir.Yolculuğun 30. yılında kayıp gemiler Koprulu Sektöre varmıştır. Yeni terran kolonileri Tarsonis, Moria ve Umoja gezegenlerine yerleşir. Tarsonis’teki koloniler ATLAS’a erişmiş ve bu üç medeniyetin içinde yani Terran konfederasyonunda en güçlü koloni durumuna gelmişlerdir.Pek çok Konfederasyon kolonisi ekonomi konusunda hükümetle anlaşmazlığa düşmüş ve isyanlara sebep olmuşlardır. Bu isyanlar genellikle Konfederasyon güçlerince bastırılmıştır.

Konfederasyon, Moria kolonisiyle ve Kel-Moria birlikleriyle madenleri paylaşamadıkları için ekonomik nedenlerden savaşa girmiştir. Büyük Savaştan 10 yıl önce 2485’te bu olay Lonca Savaşlarına yol açmıştır. Konfederasyon zafer ilan edene kadar 4 sene sürmüştür.Konfederasyon, kolonilerine kötü davranmaktaydı. Sonunda Korhal IV isimli en gelişmiş koloni isyan çıkardı. Konfederasyon isyancı lider Angus Mengsk’i öldürdü. Dahi oğlu Arcturus’un başa gelmesiyle sonuçlanan bu karar büyük bir hataydı. Genç Mengsk bir dizi bombalama ve suikast eylemine karıştı. Mengsk’in, müttefikleri olan Umoja Hamiliğini ziyareti sırasında Konfederasyon Korhal IV’te üzerindeki tüm hayatı yok edecek güçte nükleer bir bomba patlattı. Direnişine Korhal’ın Çocukları ismini veren Mengsk emrinde kalan az sayıda birliğiyle gerilla savaşına devam etti. Korhal’ın Çocuklarının ilk görevinde Mengsk, gizli bir üssü bombalayarak Sarah Kerrigan isimli bir hayaleti kurtardı ve yeni keşfedilen zenomorflar ile ilgili gizli deneyleri öğrendi.

Terran Karakteristikleri
SURVIVOR

Terran sizi şaşırtıcı şekilde hızla değişen savaş koşullarına taktik uyum sağlamanızı gösterebilir. Terran ile üretim tesislerini kaldırın ve farklı yerlere uçurabilirsiniz, tüm üsleri anında taşınmaya olanak sağlar.

Yapılar Heryerde

İstediğiniz yerde diğer ırklardan farklı olarak, binaları oluşturabilirsiniz.Üretim tesisleri havalanma özellikleri ile birlikte inanılmaz bir esnekliğe sahipdir.

Adaptasyon

Terran Irkı Askeriyesi dayanıklı ve güvenli Marinleri vardır.Gerilla savaşı yapabilen reaper, gizli yani hayalet olabilen casusları maharetle herhangi bir durumun üstesinden gelmek için olanak sağlar.

Nükleer Fırlatma Algılandı

Terran cephanesi oyunun en yıkıcı silahlarından biri, taktik nükleer içerir.Nükleer atom bombası bulutu için planlı bir çalışma yapmak gerekir.Ancak düşmanın üssünde yükselen mantar bulutu görünce buna değdiğini düşünceksiniz.Konu : 30.05.2013 | 23:59
Son Düzenleme: 31.05.2013 | 22:28 Gönderen: Ares
Etiketler:
Parabola 31.05.2013 | 00:04

Güzel olmuş eline sağlık ^^

Bursat 31.05.2013 | 00:26

Süper olmuş ekibin ellerine sağlık hem çeviri hem yerleştirme BRAVO!

isow 31.05.2013 | 00:44

cok güzel olmuş elinize sağlık ama bir küçük ayrıntı var çokda önemli değil ama genede düzeltmekde fayda var bilmeyen için TERRAN ekran görüntülerine girdiğimizde protos ve zergin sadece olduğu görüntülerde var .. Sadece Terran görüntüleri olsa oyuna burdan bakıp yeni alacaklar için iyi olur kanımca ama çokda dert değil eline sağlık düzenleyen arkadaşın...

Midnite 31.05.2013 | 15:05

@parabola ve @bursat saygı ile eğiliyorum =)
@isow teşekkür ederiz battle.net tarzı biliyorsunuz ki evet daha geliştirilmekte ve tam oturmamış bir oyun rehberi resimlerden tutun alt yapısından linklerdeki ve anlam bozukluklarına kadar sıkıntılar var zamanla hepsini düzelterek iyi bir oyun rehberi hazırlayacagımıza inanıyorum.

Parabola 31.05.2013 | 22:11

@Ares hepsi kontrol altında :))) zamanla hepsi hallolucak :D temin ediyorum

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.