Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Protoss  (Okunma sayısı 9528 defa)

Irklar

Protoss

Binlerce yıldır, eski ve gizemli bir Protoss galaksisinde ve kendi sınırlarımızda düzen ve huzuru korumak için kendi uzaylı teknolojimizi ve psionic güçlerimizi kullandık.

Protoss Genel BakışTıklayın ve İzleyin

Tanrılarından yoksun kalan Protosslar (Xel’naga’yı tanrı olarak görüyorlardı) nesiller süren devasa bir iç savaş olan Büyük Kavga’ya sürüklendiler. Mistik Khas, Khaydarin Kristalleri olarak bilinen Xel’naga kalıntılarındaki gücü kullanarak Protossların psişik bağını tekrar kurdu. Bu bağa Khala adını veren Khas, ırkının yaralarını sarmasına yardım etti. Protossların deliliği böylece son buldu. Protoss toplumu üç kasta ayrılmıştır: Conclave tarafından yönlendirilen dini liderlerden oluşan Judicator Kastı, halkı koruyan savaşçıların bulunduğu Templar Kastı ve işçi, zanaatkâr ihtiyacını karşılayan Khalai Kastı. Protosslar, Xel’naga teknolojisini bolca kullandı. Protosslar daha önce xel’naga tarafından kontrol edilen pek çok medeniyeti etkiledi, Dae’uhl düşünce sistemine göre kendilerinden düşük ırkları korudu ve yönettiler. Terranlar Koprulu Sektöre vardıklarında onları da gizliden gizliye korudular.

Büyük Savaştan hemen önce Protosslar, Xel’naga tarafından değiştirilen başka bir ırk olan Zerglerin farkına vardılar. Zergler yavaş yavaş Terran gezegenlerini işgal etmeye başlamışlardı. Templar Kastından Tassadar’a filosunu toplayıp en yoğun şekilde istilaya uğramış gezegen olan Chau Sara’yı tamamen temizlemesi emredildi. Tassadar, Terran Konfederasyonunda paniğe neden olan emirleri yerine getirdi. Bir sonraki görev olan Mar Sara’da ise Terranların Zerglere karşı şanslarının olduğuna inanıp gezegeni temizlemeyi reddetti.Büyük Kavgayı takiben Protosslar bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için davranışlarını idare eden bir din ve psişik bir düşünce sistemi olan Khala’ya kendilerini bağladılar.Haydutlar olarak bilinen bir takım Protoss Khala’ya bağlanmayı reddetti ve Conclave’den saklandı. Sonunda Conclave, Templar Kastının lideri genç Adun’a onları katletmesini emretti. Bunun aksine Adun onlara Conclave’den nasıl kaçılacağını öğretti. Fakat Haydutlar Khala olmadan güçlerini kontrol edemedi ve kaza eseri Aiur üzerinde devasa bir psişik fırtınaya sebebiyet vererek varlıklarını belli ettiler.Conclave artık kendilerini gizleyemeyen Haydutların Aiur’dan sürülmeleri emrini verdi. Zaman geçtikçe, psişik dokungaçlarını keserek kendilerini Khala’dan ayırmayı gelenek haline getirdikleri için onlara Dark Templar denildi.Yurtlarından sürüldükten sonra, Dark Templerlar karanlık gezegen Shakuras’a yerleşip Matriarch Raszagal tarafından yönetildiler.

Protoss KARAKTERISTIKLERI
Şiddetli Vurun

Para için para, Protoss StarCraft II'nin en güçlü ve en dayanıklı birimleridir. Pahalı güç olma eğilimdedirler tabi ki herşeyin bir bedeli vardır.

Warp-in

Warp teknolojisi Protoss için taktiklerinin bir parçasıdır. Yapılar veya fazla prizma bir ağ oluşturulduğunda bir psionic matris ile, Protoss güçleri bir anda savaş alanıın her yerine dağıtılabilirler.

Kalkan

Protoss birimleri ve binaları koruyucu enerji kalkanları ile donatılmıştır. Bu kalkanlar saldılarda önce hasarı sınırlı miktarda emer, ve bir süre sonra yenilenir.

Psişik

Protoss güçlü psişik yetenekleriyle evrenin gücünü isteklerine göre bükebilirler.Onların arasında çok güçlü psişiklerden Templar yıkıcı psişik fırtınalar açığa çıkarabilmeye kadirdir, böylece düşmanın sistemlerini dağıtabilir hatta bir araya gelip hemen hemen durdulamaz archonları oluşturabilirler.Konu : 01.06.2013 | 11:24
Son Düzenleme: 02.06.2013 | 21:21 Gönderen: Ares
Etiketler:
musa28 01.06.2013 | 17:38

Protos'a özelbi cinematic yapsalar neguzel olur zratul olduğu bikaçtane var ama saniyelik olaylar daha detaylısı guzel olurdu..

LiqueR 24.06.2013 | 12:40

teşekürler faydalı olacak

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.