Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Nova  (Okunma sayısı 9137 defa)

November (kasım) " Nova" Terra Tarsonis'in eski ve zengin ailelerinden birinin altın çocuğu olarak hayatının en iyi zamanlarını geçirdi. Gelişen psişik güçlerinin işaretlerini sergilemesine rağmen, Nova'nın ailesi onun sadece hassas ve "empatik" olduğunda ısrar ederek onun özelliklerini gizli tutmayı umdular. (Hayalet akademisinde görevlendirilen diğer çocuklarda olduğu gibi)

Nova ailesi tarafından ihanete uğradıktan sonra telekinetik güçleri dahada yıkıcı bir şekilde belirgin hale geldi. Böylece Nova Tarsonis'in suçluların istilasına uğramış sefil kenar mahalleleri (The Gutter-(Oluk)) içinde saklanmaya itildi. Nova'nın ortaya çıkışının bu hikayesi kenar mahallenin uydurması ama onun psişik güçlerinin yükünü ve ailesinin harap olmasının acısını Hayaletler arasına sığınarak kendini tamamen bu işe adadı.


Acemi olarak Tarsonis'in Hayalet Akademisinde üstün başarı sergiledi, sonunda şimdiye kadar edindiği gençlik hatıralarının tümü ayrıca bununla birlikte uzun süreli hafızasının çoğunluğu zihin silme denilen işlemle (mind-wipe) sorgulanabilenecek tarzda olan gençligi ile yaptıklarının ödülü olarak silindi.


Tam donanımlı Hayalet olarak, Nova'nın görevi Zerglerle mücadeleyi, Spectre'lar olarak bilinen psişik katilleri araştırmayı hatta ilişkili düşman olarak bilinen Jim Raynor'ı içeriyor. Onun görev sicilindeki atandığı görevlerin artan önemi Dominion liderliği tarafından görüldü ve Nova onu geçmişin bir soluğu yapacak görevlere atanmak için hazır bekliyor.
Konu : 28.05.2013 | 12:41
Son Düzenleme: 30.05.2013 | 02:40 Gönderen: Parabola
Etiketler:
Nocturne 28.05.2013 | 14:04

Nova hastasıyız ailecek:)

Parabola 30.05.2013 | 02:37

Muazzam çeviri :)

bozbey 17.07.2014 | 05:37

Nedense hep İngiliz sanatçı Dido'ya benzetirim. Ayrıca Psişik değerlendirmede Kerrigan'dan sonra en yüksek skora sahiptir kendileri... LoV'da Raynor'un saflarına geçmesini umuyorum... Hayırlısı... :)

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.