Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Nekroses

Sayfa: [1] 2 3 4
1
Haberler / STARCRAFT II DENGE YAMASI 11 EYLÜL 2018
« : 16.09.2018 | 22:33 »
Geçen yıl, StarCraft II çok oyunculuğunu (multiplayer) geliştirmeyi amaçlayan tasarım değişikliklerini içeren bir güncelleme yayınladık. Bu yıl, BlizzCon'daki WCS Global Finallerinden hemen sonra başka bir denge yaması yayınlamayı planlıyoruz. Bu yama için ana hedefimiz, her bir yarışın geç-oyun (late-game) gücünü dengeleyerek kaplumbağa (turtling) oyununu cesaretlendirmek, yükseltmelerin (upgrade) önemsiz olmayan kararlar olmasını sağlamak ve bir dizi eşleşmelerde birim (unit) kompozisyon seçeneklerini genişletmektir. Bu, her bir ırkın büyük birimlerine bakmak ve onlara daha net bir rol vermek ya da oynamak için daha ilginç hale getirmek için iyileştirmeler yapmaktan ibarettir.TERRAN

BATTLECRUISER


* Hem ATS Laser Batter hem de ATA Laser Battery için atışlar arasındaki rasgele gecikmeler kaldırıldı.
* ATA Laser Battery hasarı 6'dan 5'e düşürüldü.
* Yamato Cannon hasarı 300'den 240'a düşürüldü.
* Artık hareket halindeyken de ateş edebilir.Güçlü Battlecruiser, StarCraft II'de her zaman garip bir yer işgal etti. Saniyede çok yüksek hasar, ancak yavaş hız ve orta atak aralığı ile, bir ton zarar verebilir - ancak hedefi izin veriyorsa. Ayrıca bazı garip birim ilişkileri vardır. Maksimum yükseltmelerde, birkaç birim bir Battlecruiser'a dayanabilir, ancak ilk kez yükseltmeler yapılmadan üretildiğinde, Marine ve Hydralisk gibi temel zemin birimleri etkin bir şekilde karşılayabilir. Void Ray ve Corruptor gibi hava birimleri Battlecruiser'a da karşı koyabilirler, ancak Yamato Cannon tarafından tek atışta öldüğünden savunmasızdırlar.

Battlecruiser'ın otomatik saldırılarındaki rastgele gecikmeyi kaldırmak, belki de burada uyguladığımız en sıra dışı değişikliktir. StarCraft II'nin hemen hemen tüm birimleri rastgele bir gecikme yaşarken, Battlecruiser’in otomatik saldırı cooldown’undaki yüksek rastgele gecikme oranı, Battlecruiser’in beklenenden daha az hasar vereceği anlara sebep olabilir. Bunu kaldırarak, Battlecruiser hasarını saniyede yaklaşık %20 artırarak hasarını tutarlı hale getiriyoruz. Ancak, Battlecruiser'ın yer hedeflerine karşı daha güçlü olmasını istiyorsak da, bunu her alanda en iyi bir birime dönüştürmek istemiyoruz. Bu yüzden hava saldırılarını 1 azaltıyoruz, bu da havadaki tehditlere karşı mevcut olan savunmasızlığını koruyor.

Yamato Cannon'un 240'a düşürülmesi, aslında Brood War hasar değerinin geri dönüşüdür. Bu temelde Void Ray'leri etkiliyor, çünkü artık onları tek bir vuruşla öldürmekten ziyade onlara ağır hasar verecek, ve yine de Corruptor ve Carrier'lara karşı benzer şekilde korumaya devam edecek.

WIDOW MINE

* Drilling Claws yükseltmesi Widow Mine'ı gömülü formda iken artık kalıcı olarak görünmez yapacak. Bunu belirtmek için Widow Mine'a özel bir görsel etki uygulanacak.

Bu değişiklik, birimi düzeltme eki 4.0'dan önceki durumuna geri getirir. Bu, önceki oyunumuz olan Widow Mine'in hem saldırgan hem de savunmacılara karşı daha adil hissetmesini sağlarken, aynı zamanda Widow Mine yükseltmesinin değerini artırıyor. Bu, Terran'ın Zergling / Baneling paketlerine karşı TvZ'de Widow Mines oyununu daha etkili bir şekilde kullanmasına ve iyi yerleştirilmiş mayınlarla daha iyi pasif keşif ve bölge kontrolüne ulaşmasına izin vermektedir.

CYCLONE

* Başlangıç armoru 1'den 0'a düşürüldü.

Şu anda TvT'de, Cyclone diğer erken oyun seçeneklerine karşı çok verimli bir şekilde değiş tokuş (trade) yapabilir. 1 zırhı kaldırmak, Reaper ve Marine'i, Cyclon'lara karşı çok daha güçlü kılarken, Marauder ve Siege Tank gibi birimlere karşı Cyclone mukavemetini etkilemez. Bu, erken oyunda çok sayıda üretimi için daha az etkili olmalarını sağlayacak, ancak diğer birimlerle birlikte kullanıldığında yine de bir değeri olacaktır. Zergling ve Queen'e karşı Cyclone etkinliği, Zerg oyuncuların lehine de hareket edecek, o nedenle durumu yakından izleyeceğiz.

THOR

* 250mm Punisher Cannons'ın hızı 3'ten 2.5'e değiştirildi.
* 250mm Punisher Cannons'ın vuruşu 35 (+15 Armored)'dan 40 (+10 Massive)'e değiştirildi.
* Javelin Missile Launchers'ın etki alanı yarıçapı 0.6'dan 0.5'e düşürüldü.
* Başlangıç armoru 2'den 1'e düşürüldü.Thor'la olan amacımız, rolünü her yerde güçlü olmaktan ve diğer devleri öldüren bir dev olmaktan uzaklaştırmaktır. Buna karşılık, daha küçük birimler tarafından çevrildiğinde zayıf olmalıdır. Zırhını değiştirmek, Marine ve Zergling gibi düşük hasara ve yüksek saldırı hızına sahip birimlerin Thor'lara karşı daha kolay bir zamana sahip olmasına izin verir. Anti-hava yarıçapındaki azalma, Thor'un "Mutalisklerin Terran'a karşı orta-geç oyunda zayıf kalmasındaki büyük ölçüde katkıda bulunduğu" geribildirimini ele almaktır. Daha fazla Mutalisk oyunu tanıtmak istediğimizden, bu karşılaşmanın gücünü azaltıyoruz.

Saldırı oranını Massive hedeflere karşı arttırmak, yeni Thor'u tek düze dövüşlerde Tempest ve Carrier gibi birimler için çok tehlikeli hale getirir. Buna ek olarak, Brood Lordları çok daha hızlı bir şekilde öldürülürler, bu yüzden birden çok Thor kullanmayı tercih eden Terranlar, Broodling'lerin yaratılmasını engelleyerek kafa kafaya mücadelelerde daha büyük bir tehdit oluşturuyor. Bu değişiklik, Thor'u Massive hava birimleriyle savaşırken güçlü bir seçenek haline getirecek ve genel olarak zırhlı hava ile savaşırken Viking'lerle birlikte savaşmayı azaltacak.

MEDIVAC

* High-Capacity Fuel Tanks artık Ignite Afterburner'ların süresini arttırmayacak. Şimdi kullandıktan sonraki bekleme süresini 14'ten 9'a düşürecek.
* Medivac Heal, artık Phoenix Graviton Beam'in etkisi altındaki birimler üzerinde de çalışacak.

Bu değişiklik, Ignite Afterburner'ların çalışma süresini etkilemeyecek, ancak şimdi oyuncular tetiklemek istediklerinde daha fazla kontrole sahip olacaklar. Ek olarak, cooldown'u azaltmak, daha uzun süreli olmak yerine birden çok saldırı yeri arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır, bu da tek yönlü saldırıların bir üsse girmesini teşvik eder. Genel olarak, bu gelişme, Medivac'lar için mikro kontrole değer veren oyuncular için daha çekici hale getirmelidir.

Medivac Heal'daki değişim, onu Shield Battery'lerde yaptığımız değişiklikle tutarlı hale getiriyor.

BANSHEE

* Hyperflight Rotors yükseltme maliyeti 200/200'den 150/150'ye düşürüldü.

Hızlı Banshee'ler çok tehdit edici olsa da, yüksek seviye oyunda bu yükseltme oldukça nadirdir. Bu değişiklik ile Banshee'ye, orta veya geç oyunda daha cazip hale getirmek için fiyatı düşürerek hafif bir yükseltme yapmak istedik.

RAVEN

* Anti-Armor missile hasarı 15'ten 0'a düşürüldü.
* Anti-Armor missile artık armorun yanı sıra Protos kalkanlarını da azaltacak.

Raven'ın birkaç kez Anti-Armor missile'daki hasarını azaltmış olsak da, TvT maçları sırasında oyunun sonlarında güçlü bir alan hasarı yeteneği olarak kullanıldığını görüyoruz. Anti-Armor missile'ın zarardan ziyade bir debuff olarak kullanılmasını istediğimiz için, amacın bu saflığını vurgulamak istiyoruz. Böylece, hasarı kaldırıyoruz ve oyundaki her türlü zırh yükseltmesini etkiliyoruz. Bu özelliği amacına göre daha keskin hale getirmek için başka değişiklikler gerekebilir, bu yüzden test sırasında işlerin nasıl gittiğini izleyeceğiz.

ENGINEERING BAY

* Neosteel Frame ve Structure Armor yükseltmeleri, Neosteel Armor adı altında birleştiriliyor. 150/150'ye mal olacak ve araştırmaya 100 saniye sürecek (Structure Armor ile aynı).

Neosteel Frame iyileştirmeleri genellikle toplumdaki çeşitli Neosteel meraklıları tarafından talep edilir. Bu değişiklik, mevcut bir yapı yükseltmesiyle birleştirerek daha çekici hale getirmeyi amaçlıyor.ZERG

ZERGLING ve HYDRALISK


* Unborrow hızı 0.71'den 0.36'ya değiştirildi.
* Unborrow rastgele gecikme 0.36'dan 0.08'e düşürüldü.

Unborrow hızını arttırmak daha fazla taktiksel ve sinsi Zerg avına izin vermeyi amaçlamaktadır. Örneğin, bir mineral hattına doğru uçan Warp Prism'leri veya Medivac'ları yakalamak için Hydralisk'leri kullanmak ya da harita boyunca yürüyen rakibi pusuya düşürmek için Zergling'leri kullanmak...

HYDRALISK

* Canı 90'dan 85'e düştü.

Geçmişte Hydralisk'i daha çok çekirdek bir birim haline getirmeye başladık. Bu belki de, başka stratejilerden uzaklaştığı noktaya kadar, çok başarılı olmuştur. Hydralisk'lerin sağlığını değiştirmek, etki alanı hasarına karşı daha savunmasız hale getirerek kitlesel olma yeteneklerini azaltır. Çekirdek birimlerin sağlığını değiştirmek her zaman büyük bir değişiklik olduğundan, Zerg'in hala her seçenek için en iyi seçenek olmasa da Hydralisk'i bir seçenek olarak seçtiğinden emin olmak için izliyor olacağız.

INFESTOR

* Infested Terran kullanma uzaklığı 7'den 8'e çıktı.

8 birim yarıçapında Infestor'lar, Infested Terran'ları, statik savunmaların menzili dışında ve düşman ordularından uzak tutarak, kuşatma hatlarını daha etkili bir şekilde kırmalarına ya da kitlesel düşman güçlerini tehdit etmelerine olanak tanıyacak.

ULTRALISK

* Yeni yükseltme eklendi: Anabolic Synthesis
  - Maliyet: 150 mineral / 150 gaz
  - Araştırma süresi: 79 saniye
  - Ultralisk Creep'siz alan hızı %10 arttı (4.13'den 4.55'e). Creep üstündeki hızı etkilenmez.Bu değişiklik, Ultralisk'i destek olmadan çok daha güçlü ve daha duyarlı bir seçenek haline getirir. Daha önceki hızları yüzünden, Terran Bio'ya karşı bazen tartışmalı bir seçim oldular, üst düzey oyuncular Marauder'larla onları yenebiliyorlardı. Yükseltme sonrasında, yeni hızları Stim Marine / Marauder hızına çok yakın olduğundan, Terran Bio güçlerine daha iyi baskı yapabilirler. Protos'ların Carrier/High Templar bileşimlerine karşı, Carrier'ların Interceptor hasarını emerken, High Templar'lara hızlı bir şekilde ulaşması için de kullanılabilirler.

NYDUS NETWORK / NYDUS WORM

* Nydus Network maliyeti 150/200'den 200/250'ye yükseldi.
* Nydus Worm maliyeti 100/100'den 50/50'ye düştü.
* Nydus Worm ortaya çıkarken, artık dokunulmaz olmayacak. Bunun yerine 6 armoru olacak.Nydus Worm'lar, ya hep ya hiç stratejiler için tarihsel olarak kullanılmıştır. Ulaşım / taciz aracı olarak daha geç oyun kullanımını teşvik etmek istiyoruz. Geç kullanımdaki oyun eksikliklerinin Nydus Worm'ların maliyetlerinin yüksek olmalarından kaynaklandığına dair yüksek seviyeli tutarlı geri bildirimler duyduk. Buna ek olarak, Nydus Worm'ların bir rakibin birimlerinin önüne doğrudan yerleştirilmesindeki rolünü arttırmak istedik, bu yüzden onların gelişmekte olan safhaları boyunca dokunulmazlıklarını ortadan kaldırdık. Bununla birlikte, ortaya çıkarken zırhı artacaktır, bu yüzden bir Nydus Worm'un durdurulması sadece işçi birimleriyle etrafını sarmaktan veya birkaç temel üniteyle saldırmaktan daha fazla taahhüt gerektirecektir.

BURROW / UNBURROW

* Burrow ve Unburrow iki ayrı tuşa ayrıldı.
* Burrow ve Unburrow moddaki Zerg birim türleri artık aynı sekme seçiminde olacak ve her ikisi de birimlere çift tıklandığında seçilecek.

Bu daha deneysel bir değişim. Yıllar içinde, Terran'ın Siege Tank'larının veya Liberator'larının dönüşümünü nasıl kontrol ettiğine benzer şekilde, birimler üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için Burrow ve Unburrow düğmelerinin ayrılması için talepler aldık. Bu özelliğin, oyuncuların ellerinde nasıl hissettirdiği hakkında geri bildirim bekliyoruz, çünkü biraz alışmak gerekiyor.PROTOSS

NEXUS


* Nexus'un Mass Recall'ı, Strategic Recall olarak yeniden adlandırıldı.
* Mothership'in Strategic Recall'ı Mass Recall olarak yeniden adlandırıldı.
* Nexus Stratejik Recall'ın cooldown'ı 130 saniyeden 85 saniyeye düşürüldü.
* Nexus Stratejik Recall'ın yarıçapı 6.5'ten 2.5'e düşürüldü.

Mass Recall'ı, Protos oyuncularının her şeyden önce, bir saldırıya mecbur etmeden küçük gruplar halinde erken saldırıya geçebilmesi için daha kullanışlı bir araç haline getirmek istiyoruz. Büyük ölçüde azaltılmış yarıçap, büyük orduları geri getirmek için çok daha az çekici hale getirmekte, böylece bir çok birimi aynı anda taşırken, konumlandırmayı daha da önemli hale getirmektedir.

SENTRY

* Hallucination enerji maliyeti 100'den 75'e düştü.
* Guardian Shield yarıçapı 4'ten 4.5'e yükseldi.

Şu anda, Protoss oyuncuları rakiplerini izlemek için genellikle Stargate birimlerine veya Adept'lere güveniyor. Hallucination geçmişte, Adept'lerin varlığından önce, oyunun açılış evrelerinin daha hızlı olmasından ve bir Sentry'de enerji biriktirme zamanının çok daha düşük olmasından dolayı daha fazla kullanıldı. Bu nedenle, Halüsinasyon için enerji maliyetini azaltmak, daha çekici bir keşif seçeneği haline getirmeye yardımcı olacaktır.

Guardian Shield'in yarıçapını artırmak, daha modern oyun tarzlarını desteklemeyi hedefliyor. Zealotlar artık çekirdek bir birim olarak daha popüler bir seçimdir, ancak Charge genellikle onları bir Sentry’nin Koruyucu Kalkanı'nın dışına taşır. Bu, bu boşluğu biraz azaltmayı ve böylece daha geniş Gateway merkezli orduları daha etkili bir şekilde kapsamayı amaçlamaktadır.

HIGH TEMPLAR

* Feedback hasarı, emilen enerji başına 1'den 0.5'e azaltıldı.

Ghost'ların Snipe yeteneği Steady Shot olarak değiştirildiğinde, Ghost bir High Templar'ı anında öldürme yeteneğini kaybetti, ancak Templar'lar Ghost'lar için hala çok ölümcül kaldı. Bu değişim, bu ilişkiyi, doğrudan öldürücü olmaktan ziyade, enerji kullanımını durdurmaya odaklanmak için yapıldı. Feedback'in hasarının azaltılması, Medivac'ların artık anında yok edilmeyeceği anlamına gelir ve bu da oyun-içi senaryolarda daha fazla oyun oynamayı teşvik eder. Zerg'e karşı bu, Viper'ları biraz daha az kırılgan hale getiriyor, bu da Zerg'e Protoss oyuncunun geç zamanlı oyun ordularını denemek ve bir kenara çekebilmek için birkaç şans daha kazanma şansı veriyor.

ROBOTICS FACILITY

* Maliyet 200/100'den 150/100'e düşürüldü.

İdeal olarak, bu değişiklik Robotics Facility birim inşa süresi üzerindeki zorluğu azaltacaktır. Halihazırda, Protoss teknoloji ağacındaki maliyet ve konumu, oyunun başında bunlardan iki tane birden üretmeyi zorlaştırıyor. Bu, kritik zamanda üretebileceği dört birim, Protoss orta-oyun stratejileri için çok önemli olduğu için bir sorundur. Robotics Facility'ler bazen proxy stratejilerinde kullanıldığından, bu değişikliği takip edecek ve proxy'lerin hala olanaksız kalıp kalmadığını görmek için izleyeceğiz.

COLOSSUS

* Hedef izleme eklendi.Hedef izleme işlevine sahip birimler, ateş etmediklerinde bile hedefleriyle yüzleşmeye devam ediyor. Siege Tank ve Immortal'lar, bu davranışı gösteren iki ünite örneğidir. Hedef takibi ile, Colossus'lar savaşta oyuncuları daha fazla ödüllendirecek ve ünitenin beceri kapasitesini arttıracaktır.

DISRUPTOR

* Purification Nova, yama 4.0 öncesi durumuna geri döndü. Purification Nova, 2 saniyeden sonra patlayacak ve tüm zemin ünitelerine 155 hasar ve 55 kalkan hasarı verebilen bir enerji topuna dönüşecek.
* Purification Nova artık düşman birimleriyle temas ettiğinde patlamayacak.
* Purification Nova, artık aktif edildiğinde değil, patladıktan sonra rakibe bir tehdit sinyali gönderecek.

Geçen yıl, zaman içinde ordulara sızarak daha iyi çalışıp çalışamayacağını görmek için Disruptor'da bir değişiklik yaptık. Değişiklik Purification Nova'yı kullanmanın yeni bir yolunu oluşturdu, ancak yeni Disruptor Lurker'lar gibi geri plan ünitelerine zarar verme konusunda daha az etkiliydi, çünkü yeteneği onlar için tarama yapan yakın birimlerde patlıyordu. Bazı durumlarda, Disruptor'un kullanımı zorlaştı çünkü Zealot'lar ya da Zergling'le mücadele edildikten sonra dost ateşi olasılığı çok yüksekti. Bu nedenlerle, Disruptor'un eski versiyonuna geri dönüyoruz.

Ayrıca bir değişiklik ekliyoruz - “üniteleriniz saldırı altında” sinyali, Purification Nova, konuşlandırıldıkları zaman ünitelerde patlatıldıktan sonra gerçekleşecek. Daha önce bu sinyal, rakip birimlerin derhal Saldırgan'a saldırmasına neden oluyordu, bu da kendi birimlerinizin, patlamak üzere olan Purification Nova'nın üzerine ve kendi ölümüne doğru yürüdüğünü gösteriyordu. Bu değişiklik ayrıca Purification Nova'yı Siege Tank saldırıları ve Psionic Storm gibi diğer alan tesirleri ile daha uyumlu hale getiriyor.

TEMPEST

* Maliyet 300/200'den 250/175'e düşürüldü.
* Kapladığı ordu hacmi (Supply) 6'dan 5'e düştü.
* Canları ve kalkanları 300/150'den 150/125'e düşürüldü.
* Hız 2.632'den 3.5'a yükseldi.
* Hızlanma 1.4875'ten 2.8'e yükseldi.Tempest’ın kimliğini uzun menzilli bir silah platformu olarak tutmak istiyoruz, ama aynı zamanda, azami ordu koşullarında daha da cazip ve daha da ilginç hale getirmek için bir takım değişiklikler yaptık. Toplam sağlığın 450 düzeyinde, Tempest, tüm hava ünitelerinin sağlık açısından en yüksek oranlarından birine sahipti. Güçlü yanlarını daha ilginç hale getirmek için tasarım alanını serbest bırakmanın yanı sıra, genel sağlığını azaltarak, Tempest'ın zayıflığını vurgulayabiliriz. Çok sayıda küçük ünite ile çevrelenmesi...

Hasar ya da menzili azaltmadan hız artışı, Tempest oyuncularının kendi ünitelerini daha iyi konumlandırmasını sağlar. Bu, Tempest'ın menzil ve hız için dayanıklılığı gerektiren büyük bir savaş gemisi olduğu düşüncesi etrafında tasarlandı. Maliyet ve arzın düşürülmesi, Zerg'e karşı geç oyun senaryolarında Tempest'lerin arz ve maliyet açısından Brood Lordlar dışındaki hedeflere karşı düşük etkinlik nedeniyle istenmediği geribildirimleri neticesinde gerçekleştirilmiştir. Terran'lara karşı Tempest'lar, Battlecruiser'lar veya daha çok Liberator'lar ile savaşan bir yere sahipler. Bu değişikliklerden sonra, Tempest'lar bu hedeflere karşı iyi bir şekilde eşleşecek, ancak azalan sağlık havuzu nedeniyle Vikingler ve Thor'lar etrafında daha dikkatli olmak zorunda kalacaklar.

CARRIER

* Graviton Catapult yükseltmesi kaldırıldı.
* Canı ve Kalkanı 250/150'den 300/150'ye yükseltildi.
* İnşa süresi 86'dan 64 saniyeye düşürüldü.
* Interceptor yapım süresi 6'dan 11 saniyeye çıkarıldı.
* Interceptor hasarı 5x2'den 8x1'e düştü.
* Interceptor'lar Air Attack yükseltmesi başına +1x2 yerine artık +1x1 kazanır.

Carrier için, oyuncuların bu güçlü ana gemiyi kontrol etme becerilerini göstermelerini sağlayan değişiklikler yapmak istiyoruz. Carrier'ın temel problemlerinden biri, anlık yüksek hasarı açısından çok yüklü olmasıdır. Şu anda, Graviton Catapult yükseltmesi, Carrier'ın, Hydralik ve Marine gibi hızlı ateşleme yaparak karşı koyabilme yeteneği olan ünitelerin kolayca üstesinden gelmek için Interceptor'ları hızlıca ateşlemesine izin veriyor. Bu, grup Carrier grupları ve rakip arasındaki etkileşimi oldukça ölümcül hale getiriyor: Carrier'ları hızlıca öldürün ya da savaşı hızla kaybedin. Graviton Catapult güncellemesini kaldırarak, Interceptor hasarını azaltarak ve Carrier canını artırarak, ölümcül Carrier karşılaşmalarının her iki taraf için de azaldığını umuyoruz.

Interceptor yapım süresinin artırılması, Carrier'ların Interceptor'larını öldürerek daha güvenilir hale getirilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca, Carrier'ın yapım süresini kısaltmak, kısmen de olsa tam güç elde etmek için gereken süreyi dengelemek içindir. Carrier'lar halen mevcut olan sekiz Interceptor'dan dördü ile başlamaktadır. Ayrıca, Carrier'ın anlık hasarı azaldığı için, rakiplerin hızlı bir şekilde karşı birimler üretmek için daha az baskı altında olması gerektiğinden, bunların daha hızlı üretilmesine izin vermek için daha fazla alana sahibiz.

MOTHERSHIP

* Time Warp artık düşman birimlerinin ve yapıların saldırı hızını da hareket hızı gibi %50 oranında azaltmaktadır.

Time Warp, Mothership Core'un kaldırılmasından bu yana değişmemiştir. Eski Time Warp, erken oyun ünitesinde olduğu için dengelendiğinden, bu teknolojinin gücünü, yüksek teknoloji ürünü bir üniteye daha uygun hale getirmek için arttırmak istedik. Saldırı hızını azaltarak, yeteneğin imar potansiyelini güçlendirdik. Aynı zamanda, statik savunmaları öldürmeden, zayıflatarak düşman mevkilerine karşı özellikle etkili olmasını istedik.

SHIELD BATTERY

* Shield Battery Restore artık Phoenix Graviton Beam'in etkisi altındaki üniteler üzerinde de çalışacak.

Bu, Shield Battery'nin düşük sayıda Phoenix tacizine karşı daha etkili olmasını sağlayacaktır. Sonuç olarak, rakibin Shield Battery oluşturması durumunda Phoenix oyununun daha fazla bir taahhütte bulunması gerekecektir.

ASSIMILATOR

* Sağlık ve Kalkanlar 450/450'den 300/300'e düşürüldü.

Assimilator'un genel ömrünü düşürmek, Refinery'ler ve Extractor'lar ile daha uyumlu hale getirir.

GATEWAY

* Warp Gate araştırması tamamlandığında, yeni inşa edilmiş Gateway'ler, tamamlandığında Warp Gate'lere otomatik olarak dönüşecek.

İdeal olarak, Warp Gate araştırması yapıldıktan sonra, yeni inşa edilmiş Geçitler daima Warp Gate'lere dönüştürülür. Bu stratejik veya mekanik olarak yoğun bir karar değil, bu yüzden otomatik hale getirmeyi test ediyoruz.

GENEL

* Yeni Eşleşme zamanlayıcısı, eşleştirme sırasına göre oynanan maçların bekleme ekranına eklendi.

Oyuncuların, maçların başında bir geri sayım sayacı eklemeyi test etmek istediklerini belirten geri bildirim aldık. Bu, oyun başladığında ilgili belirsizliği azaltarak oyuncular bir maç başlamadan yükleme ekranından daha yumuşak bir geçiş yapmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle, Test sekmesindeki bu değişikliği deneyeceğiz.Bu, Kasım ayından sonra gelen BlizzCon sonrası güncellememiz için yaptığımız ilk değişiklikler. Önceki tasarım güncellemelerinde olduğu gibi, bu değişiklikler daha fazla dikkat çekmeye, yeni değişiklikler eklendikten veya test süresi boyunca bir kısmı kaldırılmaya karşı dengeleniyor. Salı günü başlayarak, Test Eşleştirme sırasına girebilir, değişiklikleri deneyebilir ve düşündüğünüzü bize bildirebilirsiniz. İyi şanslar ve iyi eğlenceler!

Kaynak: https://starcraft2.com/en-us/news/22372713

2
Haberler / 2018'de StarCraft II'yi Neler Bekliyor?
« : 09.11.2017 | 19:28 »
3 Kasımda Oyunun sonraki adımını tartışmak için Day[9] ve StarCraft II Geliştirme ekibi bir araya geldi. Yeni İşbirliği (Co-op) içeriği, Çok Oyunculu tasarım değişiklikleri, Savaş Sandığına eklemeler ve Bedava Oynama'ya geçiş gibi çok sayıda heyecan verici değişiklik var. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Ücretsiz Oynayın

StarCraft II'yi oynamaya başlamak, yeni oyuncular için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Başlangıç Paketi, Legacy of the Void ve The Complete Collection gibi seçeneklerle hangi sürümü seçeceğiniz belli değil. İşte bu nedenle StarCraft II: Legacy of the Void olan Oyunun adını StarCraft II olarak değiştiriyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her oyun modu için ücretsiz oynama içeriğini tanıtıyoruz. Her bir oyun modunda hangi ücretsiz içeriğin kullanılabilir olacağıyla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yeni İşbirliği (Co-op) İçeriği

Belaya hazır olun hem de iki katına. Yeni Kooperatif Komutanı Han ve Horner ile tanışın. Doğru okudunuz - iki karakterli bir Komutan tanıtıyoruz. Matt Horner, Dominion Filosunun taktik Amiralidir ve onun daha iyi yarısı olan Mira Han, pervasız ve patlayıcılara bayılan paralı askerlerine emretmektedir.


Buna ek olarak, Rock the Cabinet 2017 topluluk haritası yarışmasının galibi olarak yeni bir İşbirliği Görevi: Part and Parcel'i sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu görevde, gizli silah Balius'u onarmak için gerekli parçaları toplayacaksın, sonra da tüm yeni melez (Hybrid) canavarlara karşı savaşacaksın. Yeni mekaniğin yanı sıra General Davis, Part and Parsel'e tam bir geçiş ve seslendirme bu ayın sonunda resmi harita havuzuna giriyor.


Çok Oyunculu (Multiplayer) Tasarım Değişiklikleri

For the last several months, we’ve been hard at work overhauling unit balance. Our overall goals for Multiplayer are as follows:

* Ani biten oyunları azaltmak.
* Destek birimlerini daha az sayılarda da etkili hale getirmek.
* Oyuncunun oyun durumu üzerindeki kontrolünü arttırmak.
* Birimlerin benzersiz roller oynadığından emin olmak.

Eğer takip ediyorsanız, bu değişikliklerin birçoğu sizin için tanıdık gelecektir. Aşağıda tüm değişiklikler değil de bazı önemli noktaları bulabilirsiniz:

Protoss

Mothership Core kaldırıldı ve Protoss oyuncularına erken oyun savunmasına yardımcı olmak için Shield Battery oyuna eklendi.


Terran

Raven'ın yetenekleri değişiyor. Repair Drone otomatik olarak yakındaki mekanik üniteleri iyileştirir. Anti-Armor Missile sıçrama (splash) hasarı verir ve vurduğu birimlerin zırhlarını (armor) azaltır. Ayrıca, bir birimin saldırmasını ve yetenek kullanmasını engelleyecek bir Interference Matrix ile donatılmıştır.


Zerg

Infestor, yeteneklerinde çeşitli değişiklikler yapılıyor. Fungal Growth artık düşmanları sabitlemeyecek, bunun yerine büyük ölçüde yavaşlatacak ve yakalandıklarında oyunculara biraz kontrol sağlayacaktır.


BlizzCon'dan sonra gelen bir sonraki büyük yama ile tam Multiplayer güncellemesi gelecektir, bu nedenle bizi izlemeye devam edin!

Savaş Sandığı 2 (War Chest 2)

Üç yeni askeri kamuflajı (skin) içerecek olan İkinci Savaş Sandığımızın içeriğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz: Purifier Protoss, Primal Zerg ve Mira's Marauders.

Henüz göstermek için tamamlanmış birimlerimiz yok, ancak gelecekte daha fazla bilgi vereceğiz.


Savaş Sandığı 2 ayrıca Elms, Urun ve Niadra'nın hikayesini devam ettiren Shadow Wars çizgi romanlarından üç sayı da içeriyor. Yeni sanatçımız Miguel Sepulveda'nın da yer aldığı bu sekiz sayfalık yayınlar sektör için geniş kapsamlı sonuçlar doğuracak! BlizzCon'da açıkladığımız kapak resmini erken bir şekilde inceleyelim:


Ücretsiz Oynama, yeni Co-op içeriği, Multiplayer tasarım değişiklikleri ve başka bir Savaş Sandığı... StarCraft II'ye gelen çok sayıda mevcut değişiklik var! Yorumlarda en çok hangisinden heyecanlandığınızı bize bildirin. Tüm panelin tekrarını görmek için Youtube tekrarımızı isleyebilirsiniz.

Kaynak: http://eu.battle.net/sc2/en/blog/21173628

3
Replays / Thorzain vs ZerO - TvZ - HotS
« : 24.01.2013 | 14:01 »

4
Cehennem gezegen Char'da artık Kılıçların Kraliçesi yok. Jim Raynor zerg sürüsünün Köprülü Sektörü'nü işgalini durdurmak için hayatının kumarını oynayarak kadim bir Xel’Naga eseri ile Char'a saldırdı ve Sarah Kerrigan'ı insan biçimine geri çevirdi. Onları yönlendirecek ve birarada tutacak bir lideri kalmayan sürü, Köprülü Sektörü'nün çeşitli yerlerine dağılarak küçük kolonilere bölündüler. Galaksinin en büyük tehdidi etkisizleştirilmişti... Ya da öyle görünüyordu.

Sarah Kerrigan kaybeden taraftaydı. Kılıçların Kraliçesi olduğu günlerdeki gücü ve artık kontrol ettiği bir sürüsü olmasa da eskiden kalma Ghost yetenekleri onu hala hafife alınamayacak bir düşman yapmıyor. Peki Xel’Naga eseri onu tamamen kurtarmış mıydı? Eğer öyleyse neden Kerrigan Köprülü Sektörü'ne dağılmış zerg kuluçkalarını arıyor? Hala intikam peşinde mi? Yoksa bu dönüşüm ona yeni bir amaç mı edindirmişti?

Sarah Kerrigan aslında kim?
5
StarCraft II'nin Collector's Edition paketini bilen herkes ne kadar da arzularımızı kabarttığını bilir. Peki piyasadaki Collector's Edition paketinin kutusunun hangi diğer 14 paket arasından seçildiğini görmek ister misiniz? İşte karşınızda muhteşem bir görsel şölen:6
Blizzard'dan az önce çok önemli bir açıklama yapıldı:
"Sunucularımıza girilerek bazı kullanıcı adları, şifreleriniz ve otomatik şifre cihazı bilgileriniz çalınmıştır. Hesabınızın başına bir iş gelmeden önce 'özellikle de Kuzey Amerika sunucularında oynuyorsanız' mutlaka kullanıcı adınızı veya şifrenizi değiştirin."

Haber Kaynağı

7
Sanctuary'nin sonu yaklaşıyor... Diablo III 15 Mayıs'ta kavrulan cehennemden serbest bırakılıyor!

15 Mayıs'ta Dünya'nın her tarafından oyuncular düşen göktaşının karanlık sırlarını açığa çıkarmak için yeniden Tristram'a dönecek ve Sanctuary'yi şeytanların istilasından kurtarma görevine başlayacaklar. O gün geldiğinde bir barbarian, monk, demon hunter, witch doctor veya wizard olarak bölgeyi korumak için hemen Battle.Net'e kaydınızı yaptırın. Eğer Battle.Net üzerinden erken sipariş yaparsanız, oyun elinize ulaşmadan önce indirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Dijital kopyanın satış fiyatı 60€.

Erken sipariş: https://eu.battle.net/account/management/digital-purchase.html?product=D3

Sistem gereksinimleri ise StarCraft II ile hemen hemen aynı:
En Düşük Sistem Gereksinimleri

Windows
 • İşletim Sistemi: Windows® XP/Vista/7 (DirectX 9.0c yüklenmiş ve son servis paketli halleri)
 • İşlemci: Intel Pentium® D 2.8 GHz veya AMD Athlon™ 64 X2 4400+
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® 7800 GT veya ATI Radeon™ X1950 Pro
 • Hafıza: 1 GB RAM (XP), 1.5 GB (Vista/7)
 • Sabit Disk: 12 GB boş alan
 • Disk Sürücüsü: DVD-ROM (yalnızca disk olarak satın alanlar için)
 • İnternet Bağlantısı: Kablolu* genişbant (ADSL veya üzeri)
 • Çözünürlük: En az 1024x748

Mac
 • İşletim Sistemi: Mac® OS X 10.6.8 veya 10.7.x
 • İşlemci: Intel® Core 2 Duo
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® 8600M GT veya ATI Radeon™ HD 2600
 • Hafıza: 2 GB RAM
 • Sabit Disk: 12 GB boş alan
 • Disk Sürücüsü: DVD-ROM (yalnızca disk olarak satın alanlar için)
 • İnternet Bağlantısı: Kablolu* genişbant (ADSL veya üzeri)
 • Çözünürlük: En az 1024x748

Önerilen Sistem Gereksinimleri

Windows
 • İşletim Sistemi: Windows® Vista/7 (son servis paketli halleri)
 • İşlemci: Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz veya AMD Athlon™ 64 X2 5600+ 2.8 GHz
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® 260 veya ATI Radeon™ HD 4870 ya da daha iyisi
 • Hafıza: 2 GB RAM

Mac
 • İşletim Sistemi: Mac® OS X 10.7.x veya daha yenisi
 • İşlemci: Intel® Core 2 Duo
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GT 330M veya ATI Radeon™ HD 4670 ya da daha iyisi
 • Hafıza: 2 GB RAM

*Kablosuz bağlantı bazı takılma problemleri nedeniyle minimum gereksinimleri karşılamamaktadır.
Gereksinimler için kaynak: http://us.battle.net/support/en/article/diablo-iii-system-requirements

Bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını daha kolay anlamak için aşağıdaki siteyi deneyebilirsiniz. Eğer sisteminiz gerekli özellikleri karşılamıyor ise neyin eksik olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösteren bir tablo yaratarak size yardımcı oluyor.
http://cyri.systemrequirementslab.com/CYRI/

8
Anlık Yayınlar / IGNProLeague
« : 01.03.2012 | 20:31 »
Şu anda Liquid ile TSL karşılaşıyor. Yarışmanın usulü: bo9

http://tr.twitch.tv/ignproleague

9

10

11
Konu Dışı / Kim Diablo III Beta Key ister?
« : 17.02.2012 | 01:15 »
Kim istemez ki?

Diablo III Beta Key'ler Geliyor!!! 5 saat kadar önce Diablo III resmi forumundan yapılan duyuru ile Kamyon yükü ile Diablo III Beta Key'in hayran sitelerine dağıtıldığı açıklandı. 6 adet hayran sitesine toplamda 2678 Beta Key verildi ve siteler bunları üyelerine çoktan dağıtmaya başladı bile. Eğer henüz Beta Key alamadıysanız ve bir şans daha arıyorsanız işte size fırsat! Beta Key dağıtılan hayran sitelerin sıralı tam listesi için linki tıklayın:

http://www.diablofanturkiye.com/haberler/kim-diablo-iii-beta-key-ister-168/

12

14
Haberler / Battle.net Balance Artık Aktif
« : 09.02.2012 | 03:32 »
Battle.net Balance artık aktif. Daha önceden de duyurduğumuz gibi Battle.net Balance, oyuncuların Battle.net hesapları aracılığıyla doğrudan Blizzard dijital ürün ve hizmetlerini satın alabilmesiiçin alternatif bir özelliktir.

Oyuncular Battle.net Balance ile artık çeşitli ödeme yöntemlerini kullanmaları mümkün olacak ve bu dengeyi daha sonra Blizzard Entertainment ürünleri ve hizmetleri, World of Warcraft realm transferleri, karakter isim değişikliği, aylık ücret ve Diablo III ile StarCraft II dahil olmak üzere belirli Blizzard oyunlarının dijital versiyonlarını alabilecekler. Yakın gelecekte oyuncular World of Warcraft Battle Chest ve WoW dijital yükseltmelerini online Blizzard Store üzerinden dijital ürünleri satın alarak yapabilecek. World of Warcraft game-time kodları ve Pet Store'dan pet ve mountlarını halledebilecekler. Buna ek olarak, yaklaşan Diablo III ile oyuncular, oyunun para birimi tabanlı müzayede evi (Auction House) öğelerini satın almak ve satmak için Battle.net Balance gibi bir seçeneği olacak.

Daha fazla bilgi için,
Battle.net Balance FAQ
Battle.net Balance Yardım

Note: Şu an için, Battle.net Balance ile Blizzard Store'da alışveriş yapmak mümkün olmayabilir.

Çeviri: rocker_tr
Orijinal Metin: http://eu.battle.net/d3/en/blog/3675249/

15
Çevrimiçi olduğu toplam süre: 8 gün, 8 saat ve 8 dakika. yazıyordu. Bu bir işaret mi acaba? =)

16
Haberler / 2012'de BlizzCon Yapılmayacak!
« : 25.01.2012 | 16:27 »
Bu sabah BlizzCon'un internet sitesinde şaşırtıcı bir haber yayınlandı. 2006'dan bu yana ilk defa BlizzCon, Blizzard takvimlerinde yer almayacak. Diablo III, World of WarCraft - Mists of Pandaria ve StarCarft II - Heart of the Swarm oyunlarını bu yıl içerisinde çıkarmayı uman firma, muhtemel bazı endişeler nedeniyle BlizzCon'u takvimlerinden çıkarma kararı aldı. Blizzard bunun yerine StarCraft II ve World of WarCraft oyunlarının elektronik spor müsabakalarını düzenleyeceğini bildirdi. Sıradaki BlizzCon'un tarihi 2013 olacak.

Kaynak: http://eu.battle.net/blizzcon/en/blog/3599264/

17
Konu Dışı / Diablo III Geliyor!!!
« : 10.01.2012 | 00:53 »
Çıkış tarihi hakkında güvenilir bir kaynaktan sağlam tüyolar aldım.

Bu yılın 7'inci ve 8'inci haftalarında düzinelerce metre yükseklikte Diablo III standart ve koleksiyon seti dolu gemiler, Almanya uluslararası gemi aktarma merkezine demir atacaklar. Paketler Media Markt ve Saturn gibi dev perakende şirketlerine dağıtılacak.

Tabi bu bilgi bize çıkış tarihi ile ilgili kesin bir bilgi vermiyor ancak 10-14 gün içerisinde büyük mağazalara dağılacağını hesap edersek, Diablo III şubat sonu veya mart başında raflardaki yerini alacaktır.

http://www.diablofanturkiye.com/duyurular/diablo-3-cikis-tarihi-yaklasti/msg357/?topicseen#new

18
Duyurular / StarCraft II: Başlangıç Paketi
« : 26.12.2011 | 05:29 »


StarCraft II: Başlangıç Paketi Battle.net kaydı ve interneti bulunan herkese ücretsiz olarak aşağıdaki içeriği sunmaktadır:
 • StarCraft II: Wings of Liberty'nin tek kişilik ilerlemeli oyununun (Campaign) ilk 4 görevi. Bu görevler Mar Sara'nın ilk 3 görevi ve Tychus'ın veya Dr. Hansen'ın ilk görevidir.
 • İlk iki problem çözme oyunu (Challenges): Tactical Command ve Covert Ops.
 • Yalnızca Terran ırkını seçerek özel kurulumlu oyun (Custom Game) ve bilgisayara karşı oynayabilme.
 • Bir üst maddedeki oyunlar için 4 adet harita (Bu haritalar zamanla değişiklik gösterebilir.)
  * Xel’Naga Caverns
  * Shattered Temple
  * Discord IV
  * High Orbit
Tüm başarılarınız (achievements) ve tek kişilik ilerlemeli oyundaki kaldığınız yer Battle.net'e kaydedilir ve tam sürüme geçerseniz kaydedilen bu bilgiler olduğu gibi tam sürüm oyuna aktarılır.

Kayıt ve İndirme: http://eu.battle.net/account/sc2/starter-edition/

Oyun Nasıl KurulurStarCraft II: Başlangıç Paketi SSS:

S) StarCraft II: Başlangıç Paketi nedir?
Y) Battle.net kaydı ve interneti bulunan herkese ücretsiz olarak oynama imkanı sunulan süre kısıtlaması bulunmayan deneme sürümüdür.

S) StarCraft II: Başlangıç Paketi'nin içeriği nedir?
Y) Tek kişilik ilerlemeli oyunun (Campaign) ilk 3 Mar Sara görevini ve Dr. Hanson veya Tychus Findlay'in 2 görevi arasından seçilebilir bir 4. oyun bulundurmaktadır. Bunların dışında oyuncuya bir çift problem çözme (Challenge Missions) oyunu ve bir takım haritalar ile çok oyunculu oyun deneyimi sunar.
Bunlarla birlikte başlangıç paketi ayrıca başarı (achievements) kazanmanızı, başkalarının profillerini, sezondaki durumunu (ladder), başarılarını başarıları görebilmenizi ve harita düzenleyicisin bazı fonksiyonlarına erişebilmenizi sağlar.

S) StarCraft II: Başlangıç Paketi'ni nasıl elde edebilirim?
Y) Buradan: http://eu.battle.net/account/sc2/starter-edition/

S) StarCraft II: Başlangıç Paketi'nin kısıtları nelerdir?
Y) Tek kişilk ilerlemeli oyunda (Campaign) en fazla 4 görev tamamlayabilirsiniz, pek çok problem çözme görevi (Challenge Mission) mevcut değildir. Ayrıca versus ve kooperatif maç yapma (matchmaking), pek çok harita, sohbet kanalları ve parti sistemi de kısıtlar arasındadır. Harita paylaşımı da yapamazsınız ve çevrimdışı oynayamazsınız. Yalnızca Terran ırkı ile oynayabilirsiniz.

S) Hangi haritalar mevcut?
Y) 3 Ağustos 2011'de yayınlanan yazıya göre Xel'Naga Caverns, Shattered Temple, Discord IV ve High Orbit haritaları oynanabilir durumdadır. StarJeweled da (o tarihe göre) yakında kullanılabilir olacaktır. Çeşitli zamanlarda farklı haritalar kullanılabilir hale geçebilirler.
Haritaların sıralanışı Başlangıç Paketi kullanıcılarının oyun içinde en çok tercih ettiklerinden en az tercih ettiklerine göre sıralanır.

S) Nasıl çok oyunculu bir maç düzenleyebilirim?
Y) Çok oyunculu (Multiplayer) maçlar özel kurulumlu oyun (Custom Game) arayüzü ile yapılmaktadır. Sol üstten Multiplayer'a tıklayın ve  "create or join a custom game"'i seçin. Kullanılabilir haritalar üstte listelenecektir. StarCraft II: Başlangıç Paketi oyuncuları yalnızca Terran seçmek ile kısıtlanırılmışlardır.

S) Tam sürüme sahip oyuncular ile maç yapabilir miyim? Seçtiğim bir arkadaşıma karşı maç yapabilir miyim?
Y) Evet. Tam sürüm oyuncuları özel kurulumlu oyun (Custom Game) seçeneğini kullanarak Başlangıç Paketi'nde kullanılan bir haritada Başlangıç Paketi oyuncusu ile maç yapabilir. Özel kurulumlu oyun yaratarak deneme haritalarında davet et (invite) seçeneğini kullanarak bir arkadaşınızı kurduğunuz bu oyuna dahil edebilirsiniz.

S) Tam sürüme sahip bir oyuncu Başlangıç Paketi haritalarından birinde oyun kurabilir mi?
Y) Evet. Başlangıç Paketi kullanıcısı ile maç yapmak amacıyla veya keyfi olarak Başlangıç Paketi haritalarından birinde oyun kurabilirler. Bu haritalar özel bir simge ile gösterilmektedir.

S) Başlangıç Paketi ile tekrar (Replay) izleyebilir miyim?
Y) Evet Başlangıç Paketi kullanıcıları istedikleri tekrarları izleyebilirler.

S) Başlangıç Paketi'ni kullanarak harita üretebilir ve paylaşabilir miyim?
Y) Başlangıç Paketi'nde pek çok harita düzenleme fonksiyonu bulunmaktadır ancak haritayı test etme fonksiyonu (Test Map function) ve paylaşım için tam sürüm gereklidir.

S) Başlangıç Paketi'ni kurdum ama açtığımda kullanıcı adı ve şifre istiyor. Ne yapmalıyım?
Y) Oyunu oynayabilmek için Battle.net üyeliği gerekmektedir. Eğer üyeliğiniz yok ise http://www.battle.net adresine girerek üyelik kaydınızı yapabilirsiniz. Üye olduktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile oyuna bağlanılabilir.

S) Slm Nekroses. Tanışalım mı?
Y) Merhaba sevgili StarCraft sever, nasılsın?

Kaynak: http://us.battle.net/sc2/en/blog/3250656

19
Konu Dışı / Diablo III Yasaklı İsimler Listesi
« : 22.12.2011 | 23:01 »
Diablo III'te an itibari ile 1000 kadar kelimenin karakter ismi olarak kullanılmasına yasak getirilmiş.

Haberin merkezi: http://www.diablofanturkiye.com/haberler/diablo-iii-yasakli-isimler-listesi/

20
Konu Dışı / Kore Lideri Kim Jong-il ölmüş...
« : 19.12.2011 | 05:33 »
Diablo'nun resmi Facebook sayfası duyurdu

Kore Lideri Kim Jong-il ölmüş... CNN'de henüz haberi geçmemiş.

Wikipedia: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kim_Jong-il

21
StarCraft 2 Muhabbetleri / Blizzcon Adjudant Kostümü
« : 16.12.2011 | 20:26 »
http://eu.battle.net/blizzcon/en/blog/3438767/BlizzCon_Costumes_The_Adjutant_-16_12_2011

Sırtındaki mini televizyon kasası, lensleri ve yüzündeki boyalar çok hoş.

22
1 Aralık 2011 tarihinde güneş patlamaları görüntülenirken Merkür gezegeninin yanında ilginç bir cisim belirdi. Bu cisim muhtemelen Cloak özelliği olan ve güneş patlamasının yarattığı kısa süreli arıza nedeniyle görünür hale gelen bir Battlecruiser. Görünüşe bakılırsa bir Dominion savaş gemisi ve Dünya'ya doğru yol alıyor.

İşte görüntünün linki: http://gizmodo.com/5865808/has-nasas-satellite-captured-an-unidentified-object-near-mercury/

Görüntü 1 Aralıkta 24 saat boyunca çekilmiş 36 adet görüntünün farklı hızlarda ve yakınlık seviyesinde tekrar tekrar gösterilmesinden oluşuyor. Görüntüler sahte değil. Orjinallerini SCCHI adlı resmi bir askeri siteden görebilirsiniz. Tabi gerçekte ne olduğu konusunda bir fikrim yok. =)

23
Haberler / ‎1881-193∞
« : 10.11.2011 | 01:39 »

Milli mücadelenin başkumandanı, devletimizin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı, aydınlık Türkiye'nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 73. yılında saygı ve özlemle anıyoruz...

24
Konu Dışı / İnce belli Diablo...
« : 04.11.2011 | 21:45 »

26
Şimdiye kadar yapılmış en inanılmaz video oyunu simülatörü, Battlefield 3'e hayat kazandırdı... Hem de acısı ile birlikte!
Video görüntüleyiciler ve paintball tabancaları ile çevrili bir odada oyun çok daha çekici bir hal almış.

http://www.diablofanturkiye.com/haberler/simdiye-kadar-yapilmis-en-inanilmaz-oyunu-simulatoru/

27

"Benim nâciz vücûdum elbet bir gün toprak olacaktır;
fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nızı, bütün içtenliğimizle kutluyor; baskıdan, sömürüden uzak, bağımsız ve özgür cumhuriyet için canlarından olan başta kuvayi milliye şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, saygıyla selamlıyoruz.

Sayfa: [1] 2 3 4