Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Starcraft 2: Heart of the Swarm İlk Ek Paket  (9522 Görüntülenme)Starcraft 2 Wings of Liberty oldukça başarılı bir çıkış yaptı, ancak herkesin bildiği gibi Blizzard ek paketlerinde de çok ünlüdür, Starcraft 2’nin ek paketi olan Heart of the Swarm ile Zerg lerin hayatını daha yakından ele alacak ve daha iyi öğreneceğiz.
Kerrigan'ın en Wings of Liberty son görevinde insan formu ile hayata döndürdüğümüzü görmüştük ancak herşeyde yine muamma olduğu gibi tam emin değildik , saçlarını da gördüğünüz gibi Zerglerin Kraliçesi halen anımsatmakta ve bir o kadar güzel.. Aslında JIM RAYNOR un da aşık olmamasına şaşmamak gerekiyor : )

Heart of the Swarm, Wings of Liberty’nin hikayesini kaldığı yerden devam ettirecek tabi ki , Değişikliğe uğramış Kerrigan ile oyunumuza kaldığımız yerden aynı heyecanlar belki daha fazlası ile devam edeceğiz.
Artık daha da insan ama Zerg Kraliçesi olarak geçirdiği zamanın sonuçlarını da vücudun da görebiliyoruz.Nedense kıyafeti aynı kalmış özel kıyafeti tenine birleşik mi ne : )
Heart of The Swarm galiba Kerrigan ve Zerg Hivemind'i arasında ki bir çeşit güç savaşını ele alabilir gibi gözüküyor.Kerrigan'ın enteresan tenini ve buklemsi saçlarını görmek mümkün..
Zerg’ lerden aldığı mirassa, Zerg sürülerini kontrol edebilmesi olacak.


Blizzard oyunun senaryosu hakkın da pek bilgi vermiyor her zaman ki gibi.. Resimlerde görüldüğü gibi Kerrigan halen zergler ile birlikte iş birliği yapmakta bu akıllara acabaları getiriyor ? İç savaş mı yoksa Tam insan olama yaşının esirinde kalması mı ya da bilgi almaya devam etmesi mi ? 
Abathur ve Izsha adında iki adet Zerg ile senaryolar da ki resimler göze çarpmakta.
Psionic güçünde bir Ghost tur Kerrigan , Psionic yani beyin gücü ile gerçekleri değiştirme yeteneği ile zergleri bu formda bile değiştirebileceği aşina gibi..
Dikkat etmek gerekiyor Kerrigan artık Sara değil..Hero mantığı !
Kerrigan’da tek kişilik senaryo da oynanabilir karakterlerden biri olacak. Hero mantığı ile gitmelerine işaret gibi gözüküyor.,
Basına gösterilen sunumda iki farklı Kerrigan vardı. İlki Terran Ghost’larına daha çok benzeyen Spec Ops’tu , ( Spec Ops Düşmanın bir kopyasını yaratmak ve kısa süreliğine devre dışı bırakmak.) Corruptor ile Zergler tarafından alınan bir özellik onlar ise Öldürdüğü düşmandan zergling çıkması ve gaz bulutu yaymak gibi özellikler ekliyor.


Biraz da Laboratuvarımız dan bahsedelim


Baneling ’ler Splitterling’e gelişmesi ; Ölünce ikiye bölünerek terar dirilen Splitterling’lerin yeni halleriyle karşımıza geliyorlar , bunlar bize daha yeni taktikler geliştirmeye zorlayacağı belli : ).Gösterilen iki Bölüm !


Resmi Sunum da bize gösterilen iki bölüm var idi
Bunlardan birisi düşmanın Kraliçesi ile yumurtalık savaşına girmek
Buzulistan , buzul bölümü ( KALDIR ın ısı değişimine uğraması ile donması ve orada yaşayanların zarara uğraması. ).


Heart of Swarm;
Kısacası Kerrigan ve Zerg’lerin çoğu olaylarına senaryolarına iç hayatlarına tanıklık yapacağımız bir oyun olacağa benziyor .. Tabi ki bize verilen bilgiler şu an bu yönde umarım ilerleyen zamanlarda daha da ayrıntılı bir açıklama daha fazla bölüm ve Art paylaşır blizzard... Oyunun çıkış tarihi ise 2012 sonu gibi gözüküyor tabi ki ne olur hiç bilinmez : )

Son Düzenleme: 18.10.2011 | 17:16 Gönderen: Bursat
 •  
  arkadaşlar almayı düşünen varmı? sizce değicekmi paraya?
 •  
  Bence deyecek ki ; sürekli Sc2 oynayan birisi gerçi tam belli değil ama ek paket ile multiplayere devam etmek isteyecek misal Diablo 2 aldığımız da ve sonra ek paketi çıktığında diablo ile giriş yapan kaldımı ? herkes ek paket ile girdi ve giriyor bunun gibi yani deysede deymesede alacağız :) Blizzarddan babam çıksa yeriz mantığı var bizde :)
 •  
  @crazyiso arkadaşım açıkcası bu oyun benim nazarımda çok farklı. bu yüzden benim al demem sana yanlış yönlendirme gibi gelebilir ama eger stratejiyi seviyorsan bu oyun strateji dalının babası kralı en iyisi. dengede oturmaya başladı. Aslında daha verimli anlayabilmen için stream yani canlı yayınları izleyip karar verebilirsin. StarcraftTurkiye TV linkimizden türkçe yayınlarıda izleyebilirsin.
 •  
  Ben alacam. ^^ Büyük ihtimalde akşam sıraya girerim. ^^
 •  
  bursat bn zaten sc2 oynuom iki ay oldu ama çok seviorum bronze ligdeyim tahminimce 3-4 maça silver lige çıkarım ii bi seri yakaladım slightly favored larda gelmeye başladı dediğin olayı canlu yayın diilde sonradan izledm yani türkçesini ama bn genelde hatta hergün sc2casts.com dan 3-4 maç izliom zaten keyif alark. hikayenin sonunuda çok begendim merakda ediom ondan almayı düşümüomda emin olmak istiom siz hepiniz benden çok daha tecrübelisinz
 •  
  Bir Zerg olarak oyunu çıktığı ilk dakikasında alacağıma ve koskoca ilçede ilk müşteri olacağıma eminim.
 •  
  Oyun çıktığında Singapur'da olacağım. Her ne kadar dijital kopya almak istemesem de, buna mecbur kalacağım gibi görünüyor :D.
 •  
  Yaşasın böcek gücü. Ce alınması gereken bir yapıt.
 •  
  Eline sağlık Ares. Harika bir yazı olmuş.
  "Blizzarddan babam çıksa yeriz mantığı var bizde :)" yorumuna çok güldüm. :D Cidden babamız çıksa yeriz. Blizzard yapıyo bea!
 •  
  Protosun ki bence hava unitesi.
 •  
  Bana daha çok yerin biraz üzerinden giden tank misali bir ünite gibi geldi toss'un birimi. Sentry'nin biraz büyüğü, araç hali gibi.

  Zerg ünitesi roach benzeri ve air attack olan bir birim olabilir.

  Terran'dan ise Firebat bekliyorum.
 •  
  Bu yeni gelen uniteler ek paketi olanlar mı kullanabilecek?
  Leaderlar nasıl olacak? Ek paketi olanlar ile sadece ana paketi olanlar nasıl karşı karşıya getirilecek? Yoksa ana paketi olanlar leaderlara alınmayacak mı? bu konularda bir bilgi var mı?

 •  
  2 Farklı oyunmuş gibi olacak. Ek paket yüklemeyenlere hiçbir değişiklik yapılmayacak ve ek paket kullanmayan kişilerle maç yapacaklar. Genişleme paketini alanlar ise bu yeni üniteleri kullanacaklar ve sadece genişleme paketi olan oyuncularla maç yapabilecekler. 2 oyun arasında bir bağlantı gerçekleşmeyecek.

  Ladder, 2 oyunda da mevcut olacak ve birbirinden bağımsız çalışacaklar. Ek paketi alanlar yeni oyunda ladder'a sıfırdan başlayacaklar. Yani oyunu yeni satın almış gibi olacak. Puan aktarma durumunu daha sonra değiştirebilirler ama şu an için yok gibi görünüyor.

  Ayrıca duymuş olduğum bir habere göre direk 2. paketi alarak oyunu oynayabileceğiz. Yani ilk paketi daha önce almamış olanların direk yeni oyunu alması yeterli olacak. Tabi bu kulaktan dolma bir bilgi. Resmi kaynaklardan aslını henüz öğrenmiş değilim.
  Son Düzenleme: 18.10.2011 | 21:32 Gönderen: Nekroses
 •  
  @musAKka: Terran'ın firebat ünitesi hikaye bölümünde var ve tasarımı hiç de görüntüdekine benzemiyor. Daha önce karşımıza hiç çıkmamış bir ünite olma ihtimali yüksek. Yapısına baktığımda biraz daha büyük bir şeye benzettim. Thor gibi veya biraz daha küçük robotik bir ünite olabilir. Kollarının yapısı kanat gibi yani dönüşebilen ünite olabilir fahat Viking zaten var. O yüzden dönüşüm konusunda emin olamadım.

  Zerg konusunda yorum yapmak zor. Infestor gibi enerji kullanan bir ünite olacağını düşünüyorum ben. Yapısı da zırhlı bir üniteyi andırıyor.Havaya ateş etme ihtimali kulağa oldukça mantıklı geliyor.

  Protoss'un da zaten hava ordusu oldukça gelişmiş durumda fazladan bir uçan ünite yerine yerde giden bir ünite olması daha mantıklı.
  Son Düzenleme: 18.10.2011 | 21:54 Gönderen: Nekroses
 •  
  Bu ayırma olayı kötü olacak yani Türk oyuncularını da ayıracak gibi. Terran'ın yeni ünitesi bence Hellion'un firebat'a dönüşmesi olabilir tabi ikiside mantık olarak aynı ama bu havayada dm vurabilir gibi
 •  
  ek paket geldikten sonra ilk oyunu oynayan kisi sayisi cok azalicaktir. Bkz sc1=>bw
 •  
  Prolar gideceği için üst liglere çıkmak kolaylaşacaktır. :P
 •  
  guzel bi anektot :D
 •  
  Kulaktan dolma bilgim yanlışmış. Yani 2. paketi oynayabilmemiz için önce ilk paketi yüklememiz gerekecek. İlk paket olmadan 2. paketi oynamak mümkün olmayacak.
 •  
  Sayfa: [1]   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları